Перша аграрна розписка: досвід українських садівниів

 Перша аграрна розписка: досвід українських садівниів

Першу «садівничу» аграрну розписку в Україні оформили 26 жовтня 2017 року. До цього аграрні розписки, як інструмент фінансування малого та середнього агробізнесу, використовувалися винятково для вирощування зернових та олійних культур. Відтак їх можливості суттєво розширилися. Про це повідомили у Національному прес-клубі «Українська перспектива».

Аграрну розписку оформило ФГ «Гадз», яке знаходиться у Тернопільській області. До цього часу господарство «Гадз» свої потреби у фінансах покривало за рахунок традиційного банківського кредитування.

«Я 12 років працював у банківській системі, тому добре розуміюся на фінансових питаннях. І ми завжди купували засоби захисту рослин якщо не в кредит, на поворотні кошти, то використовували такий інструмент як вексель», — повідомив заступник голови фермерського господарства Олег Грицак.

Але нещодавно в господарстві дізналися про можливості нового інструменту кредитування малих та середніх сільгоспвиробників — аграрні розписки.

«Для нас це було вкрай важливо, так би мовити, головний «козир». Бо ми вже не мали на той момент застави, все заклали під будівництво та під техніку», — розповідає Олег Грицак.

За аграрною розпискою господарство отримало товару на 170 тис. грн під заставу у понад 212 тис. грн. Заставою послужили яблука сорту «Голден» на площі 1,96 га. В якості кредитора виступила «Фірма «Ерідон». Дія розписки нетривала в часі, вона розрахована на один місяць і вже в листопаді має бути закрита.

«Ми розглядаємо аграрну розписку як тестову, експериментальну. Хочемо подивитися, як вона оформляється, проплачується, погашається. Нас цікавить процедура, щоб нею можна було скористатися в подальшому», — зазначив Олег Грицак.
 

За матеріалами порталу “Куркуль“.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар