PADERGNONE VIVAI VITICOLI COOPERATIVI: 70 РОКІВ ДОСВІДУ У ВИРОЩУВАННІ САДЖАНЦІВ ВИНОГРАДУ
PADERGNONE VIVAI VITICOLI COOPERATIVI: 70 РОКІВ ДОСВІДУ У ВИРОЩУВАННІ САДЖАНЦІВ ВИНОГРАДУ

Padergnone Vivai Viticoli Cooperativi – кооператив, заснований 1955 року в Італії, який пропонує технічні та столові сорти винограду. Щорічно тут виготовляють 200 щеплених сортів сертифікованого матеріалу. Загалом клієнт може обрати із 600 різних комбінацій щеплення. Цьогоріч компанія відзначає 70 років. За цей час вона набула неоціненного досвіду та задовольнила запити клієнтів з різних куточків світу.
Виноградний розсадник Padergnone Vivai Viticoli Cooperativi з’явився як агрономічне розв’язання проблеми філоксери, яка почала спустошувати європейські виноградники в другій половині ХІХ століття. Найбільш ефективним рішенням у боротьбі з філоксерою стали експерименти з технологією щеплення європейських сортів на частину американського пагона. Річ у тім, що американські сорти еволюціонували разом із комахою та мали генетичну стійкість до пошкодження коренів.
Різні американські лози були вивчені та гібридизовані у Padergnone Vivai Viticoli Cooperativi. Так створили специфічні сорти підщеп, які використовують і сьогодні.
У ЧОМУ СЕКРЕТ УСПІХУ?
Як зазначають у компанії, кожен пагін виноградної лози – це втілення любові, турботи й невтомної праці кожного члена кооперативу. Варто зазначити, що Padergnone Vivai Viticoli Cooperativi об’єднує 30 членів, які щодня втілюють у роботі свій професіоналізм та відповідальність. Деякі члени кооперативу вже кілька десятиріч вирощують виноград у власних господарствах, завдяки чому також набули значного досвіду.
Кожен етап виробничого циклу особисто контролюють члени кооперативу за підтримки персоналу. Ретельність у роботі на кожному етапі – це гарантія максимальної якості й точності впродовж усього ланцюга поставок.
– Найбільше захоплює спостерігати за ростом виноградного пагона. Думка про те, що з підщепи та прищепи може вирости міцна та стійка рослина, яка в майбутньому стане частиною потужного виноградника, завжди приносить велике задоволення, – стверджує один із членів кооперативу.
ЩО ПРОПОНУЄ PADERGNONE VIVAI VITICOLI COOPERATIVI?
Оскільки фахівці кооперативу ретельно працюють над кожним саджанцем, клієнтам пропонують садивний матеріал із добре сформованою кореневою системою. Кожен саджанець має добре розвинений пагін, обрізаний на дві бруньки. Також виробники гарантують, що садивний матеріал усіх сортів стійкий до хвороб та шкідників.
Фахівці Padergnone Vivai Viticoli Cooperativi пропонують садивний матеріал і червоних, і білих сортів вино граду. Частка білих та червоних сортів майже однакова: 55 % і 45 % відповідно. Серед сортів, які пропонують клієнтам, – Каберне-кортіс, Каберне Фран, Кардинал, Каріньян, Шардоне, Гарганега, Глера, Лагрейн, Марземіно, Неббіоло, Нозіола, Піно-нуар та багато-багато інших.
Завдяки широкому асортименту підщеп та пагонів клієнти можуть створювати індивідуальні комбінації. Кооператив пропонує великий вибір клонів, а фахівці слідкують, щоб пагін та підщепа були повністю сумісними.
Також у кооперативі вирощують річні живці у пресованих торф’яних горщиках із багатим поживним субстратом. Пропонують і Barbatelloni – саджанці, що довжина яких становить до 70 см. Перевага таких саджанців у тому, що вони міцніші.
Є в асортименті й живці лози PIWI. Це сорти, стійкі до грибкових захворювань. А тому вони потребують менше обробок.
ОСОБЛИВОСТІ РОЗМНОЖЕННЯ ТА ВИРОЩУВАННЯ САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ ВИНОГРАДУ
Вирощування пагонів виноградної лози – тривала робота. Це підтверджують працівники, котрі працюють не один рік із рослинами. Так, один із фахівців стверджує, що кожен етап виробництва дуже важливий, адже треба, щоб калюс сформувався правильно, щоб була сприятлива температура та необхідний для роботи рівень воло гості. Особлива увага потрібна також під час посадки, а також на етапі сортування, щоб не виникло помилок.
Робота над виробництвом садивного матеріалу в кооперативі триває весь рік. Розпочинається вона у груд ні-січні з заготовлення підщепи та бруньки. Для цього зрізають пагони довжиною 6–7 метрів і збирають їх у пучки. У січні-лютому пагони для підщеп очищають, розрізають на частини різного розміру і збирають у пучки. Потім їх поміщають у холодильник для зберігання. Але перед цим пагони зволожують водою та занурюють у розчин фунгіциду. Для прищеп у цей період зрізають бруньки, зволожують водою, занурюють у розчин фунгіциду та поміщають у холодильник для зберігання. Місце щеплення обробляють парафіном. Це допомагає його зміцнити та захистити. Далі живці поміщають у ящики. Кожен шар живців пересипають тирсою, зволожують і так зберігають у холодильній камері.
У квітні живці поміщають у теплицю і зберігають 15–25 днів за контрольованої температури у вологому середовищі. У травні живці висаджують у ґрунт. Висаджують по 16 живців на один метр. Далі до жовтня за підщепами доглядають. У листопаді їх викопують, збирають у пучки та поміщають на піддони. Після цього сортують і пакують. Перед цим кожен саджанець перевіряють, оцінюючи калюс та кореневу систему.
Фінальний етап – обрізання на 2 бруньки, покриття парафіном, сортування в пучки по 25 штук, а потім по 100 штук, а також етикетування. У кооперативі пагони винограду зберігаються в холодних приміщеннях із вологістю 99 % і температурою 2 °С. Після пакування в картонні коробки пагони винограду залишаються в сухих холодильних камерах при температурі 1,5–2 °С до моменту відвантаження.
ЯК ВИБРАТИ ПІДЩЕПУ
Щоб вдало обрати підщепу, важливо враховувати конкретні умови на винограднику, такі як склад ґрунту, клімат та виробничі цілі. Якщо ми говоримо про ґрунт, то важливий рівень активного вапняку, текстура (піщаний, глинистий, мулистий) та наявність органічної речовини. Ці характеристики впливають на ріст кореневої системи та ефективність поглинання поживних речовин.
Також клієнти, що обирають підщепу, мають проаналізувати свої кліматичні умови. Для регіонів, що зазнають значних змін клімату, важливо, щоб рослини були посухостійкими, адаптованими до екстремальних температур та водних стресів.
Сила росту підщепи впливає на продуктивність виноградної лози та якість винограду. Для ефективного виробництва варто обирати підщепу з обмеженою силою росту, що сприяє збалансованому дозріванню винограду.
Основні види підщеп у Padergnone Vivai Viticoli Cooperativi
125AA. Генетичне походження – Berlandieri x Riparia. Це підщепа, стійка до активного вапняку, має середньо-низьку силу росту, з напівповерхневою кореневою системою. Підщепа придатна для сухих ґрунтів.
Kober 5BB. Походить від Berlandieri x Riparia. Підщепі притаманна висока стійкість до активного вапняку та середня сила росту. Добре адаптується до ґрунтів з по мірною вологістю та ущільненням завдяки кореневій системі середньої глибини.
SO4. Походить від Berlandieri x Riparia. Стійкість до активного вапняку становить 17 %, а сила росту – середньо-висока. Підходить для ґрунтів із помірною вологістю, має напівповерхневу кореневу систему.
1103 Paulsen. Генетичне походження – Berlandieri x Rupestris. Стійкість до активного вапняку становить 17 %. Підщепі притаманна висока сила росту. Ідеально підходить для сухих ґрунтів завдяки глибокій кореневій системі.
110 Richter (110 R). Підщепа частково придатна для сухих ґрунтів, переносить до 17 % активного вапняку. Вона достатньо чутлива до дефіциту магнію.
Детальна таблиця підщеп доступна на сайті кооперативу Padergnone Vivai Viticoli Cooperativi. За допомогою цієї таблиці можна порівняти характеристики кожної під щепи та визначити комбінацію, яка найкраще відповідає потребам виноградарів.
Команда кооперативу завжди готова запропонувати консультацію та технічну підтримку, допомогти вибрати найвідповіднішу підщепу для виноградиків своїх клієнтів.
Читайте також: Запропонований пакет заходів для виноробного сектору ЄС
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Детальніше про ціни та передплату читайте тут.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 300 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 240 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 240 грн.
Передплата триває!