Органічне технічне виноградарство та вино під торговою маркою MON CRAFTO – такий бізнес розвивають на Житомирщині
На Житомирщині розвивають напрямок органічного технічного виноградарства та виготовляють вина під торговою маркою MON CRAFTO. Детальніше про це журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів директор ТОВ «Сіріус.» Олександр МАЛІНОВСЬКИЙ.
Компанія «Сіріус.», що на Житомирщині, у 2020 році почала розвивати напрямок органічного технічного виноградарства, заклавши виноградник площею 3,5 гектари. Обираючи сорти винограду для вирощування, на підприємстві передусім враховували кліматичні умови Житомирщини: тут вирощують Мускаріс, Геліос, Піно Тін. Виноград у компанії «Сіріус.» росте з використанням шпалери, яку облаштували на другий рік після посадки.
– Оскільки ми практикуємо органічне виробництво, велику частку в захисті винограду займають біологічні препарати, – зазначив керівник компанії «Сіріус.». – Але головне правило, яким ми керуємося в догляді за виноградом, полягає в контролі таких захворювань, як мільдью та оїдіум.
З винограду під торговою маркою MON СRAFTO виготовляють сухі білі та червоні вина. Наразі асортимент продукції складається з 9 найменувань, але з часом його планують розширювати.
– Поки що збільшувати обсяги виробництва вина ми не плануємо, але натомість ми хочемо розширити асортимент наших вин уже в сезоні 2023 року, – зазначив Олександр Маліновський. – Загалом свої вина ми презентуємо на різноманітних заходах, а також проводимо дегустації в Житомирській обл. Нам приємно, що всі відгуки дуже позитивні й усім подобається наше вино. Наш продукт розрахований на ту на категорію споживачів, яка справді цінує вино.
Виробничі потужності підприємства розраховані на виробництво 10 тисяч літрів вина. В сезоні 2022 року компанія виготовила понад 4700 літрів вина, яке буде реалізовуватися через соцмережу Instagram, а також у ресторанах і винних магазинах Житомира й Андрушівки.
Контроль якості – важливий етап у процесі виготовлення вин ТМ MON СRAFTO. Компанія «Сіріус.» намагається підтримувати стабільну якість вин завдяки обраній технології, правильній температурі та дотриманні всіх санітарних норм. Окрім того, підприємство постійно проводить усі необхідні аналізи якості в сертифікованій лабораторії.
Детальніше про догляд за технічним виноградником за органічною технологією читайте в журналі «Напої. Технології та Інновації» №1, який незабаром буде доступний для безкоштовного завантаження. Слідкуйте за новинами.
Читайте також:
Вино з лохини, жимолості та інших ягід: у Житомирі виготовляють виноградні та плодово-ягідні вина
Максим КОЗЛОВЕЦЬ, виноробня «Веселий дідусь»: «Моя місія – популяризація та розвиток плодово-ягідного виноробства в Україні»