Офіційний старт програми ФАО із захисту засобів до існування і підтримки малих виноробів

 Офіційний старт програми ФАО із захисту засобів до існування і підтримки малих виноробів

Підтримка малих виноробів в Україні: в Одесі презентовано результати експрес-оцінки ланцюга доданої вартості у виноробному секторі

4 квітня в Одеському національному технологічному університеті відбувся ознайомчий семінар, присвячений експрес-оцінці ланцюга доданої вартості у виноробному секторі Одеської області. Захід проведено в межах проєкту ФАО «Збереження засобів існування шляхом підтримки малих виноробів через Продовольчу коаліцію», який реалізується за фінансової підтримки Уряду Італії у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Як розповідає Катерина Мєсюра, координаторка польового офісу ФАО (Одеса), мета ініціативи – створення сприятливого середовища для підтримки малих і сімейних виноробів у регіонах, які зазнали впливу війни, зокрема в Одеській та Закарпатській областях. Проєкт передбачає надання індивідуальних грантів, технічної допомоги та сприяння доступу до фінансування через Державний аграрний реєстр (ДАР), що дозволить підвищити продуктивність виноградників, розширити ринкові можливості та забезпечити сталі джерела доходу для сільського населення.

«Під час заходу було представлено ключові висновки оцінки, які виявили як значний потенціал галузі, так і численні виклики. Попри те, що Одеська область виробляє понад 50% українського винограду, площі виноградників скоротилися більш ніж на 40%. Проблеми, з якими зіштовхуються виробники, включають нестачу робочої сили, обмежений доступ до фінансування, вплив кліматичних змін та наслідки воєнних дій. Водночас зростає внутрішній і зовнішній попит на якісні місцеві вина, що створює нові перспективи для розвитку», – говорить Катерина Мєсюра.

Презентації та панельні дискусії охопили також тему географічних зазначень як важливого інструменту для підвищення впізнаваності українського вина. Було представлено практичний приклад “Вина Срібної Землі” із Закарпаття, а також обговорено можливості запровадження подібних ініціатив в Одеському регіоні.

Проєкт ФАО планує підтримати до 40 малих виноробів у двох областях, а також кооперативи та агро-мікро- і малі підприємства.

«Такий сектор має унікальну структуру та величезний потенціал. Наша мета — допомогти малим виробникам подолати наслідки війни, підвищити ефективність їхньої діяльності та забезпечити їм гідне місце на внутрішньому й міжнародному ринку», — зазначив виконуючий обов’язки голови офісу ФАО в Україні Мохаммед Азука у своєму зверненні до учасників заходу.

Зустріч стала важливою платформою для обговорення нагальних потреб та шляхів подальшої підтримки винного сектору в Україні.

ОНТУ вже тривалий час виступає партнером галузі у питаннях підготовки кадрів, наукових досліджень та впровадження інновацій. Саме тут формується нове покоління спеціалістів, які орієнтуються на екологічне виробництво, якість і конкурентоспроможність.

«Участь Одеського національного технологічного університету підкреслює важливу роль освіти у розвитку регіональної економіки, вдосконаленні технологій та підготовці фахівців, які здатні впроваджувати інноваційні рішення у виноробстві. Такі події сприяють партнерству між наукою, бізнесом і державою, що є запорукою сталого розвитку агропромислового сектору, – стверджує Оксана Ткаченко, професорка кафедри технології вина та сенсорного аналізу ОНТУ, – Цей семінар — не разова подія, а частина процесу, в якому формується стратегія розвитку галузі на роки вперед. І участь в ньому ОНТУ підкреслює: університет не просто готує фахівців — він бере активну участь у формуванні майбутнього українського виноробства. Ця подія вкотре підкреслює багатоплановість та глобальний характер викликів та проблем, які стоять перед всіма зазначеними людьми, організаціями, установами та інституціями, але водночас дає надію на їх вирішення».

Читайте також: Перша в Україні школа сомельє компанії «Майстер-клас» відсвяткувала 25 річчя

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Детальніше про ціни та передплату читайте тут.

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті