Новий випуск журналу «Ягідник» невдовзі вийде друком: що у номері?
Про досвід вирощування лохини у різних куточках України, а також чим вітчизняні фермери можуть поділитися з колегами з Грузії, як не втратити гроші, вирощуючи суницю садову в субстраті в тунелях і теплицях, який садивний матеріал потрібно обирати при сучасних технологіях вирощування, і яка перспектива у нішевих культур жимолості та обліпихи, про це та багато іншого читайте у новому журналі «Ягідник», який невдовзі вийде друком. А ще у номері ексклюзивно можна буде дізнатися про вирощування українського ківі.
- Про особливості цьогорічного сезону у фермерському господарстві Green Farm, де, завдяки унікальним погодним умовам 2024 року, збирати врожай раннього сорту лохини Дюк почали одночасно з деякими грузинськими регіонами, а також, які сучасні технології використовують у вирощування ягоди, розповів журналу «Ягідник» засновник фермерського господарства Green Farm Василь БЕРЧА.
- Як якість води для лохини впливає на прибуток підприємства? Воду якої якості використовуємо? Яка оптимальна кількість води на один гектар у різні фази розвитку лохини? Про це можна прочитати на сторінках нового «Ягідника».
- Що насправді лишається за лаштунками ягідного бізнесу, а також, як фермерам доводиться долати виклики сьогодення, поділився директор ТОВ «Польова ягода», що працює на Хмельниччині, Андрій ТКАЧУК. У 2021 році тут заклали плантацію лохини, а вже наступного року почалася повномасштабна війна росії проти України. Як фермерам вдається будувати технологічне господарство у нинішніх реаліях – читайте у журналі «Ягідник».
- Власним досвідом створення комунального підприємства «Добробут-Захід» з вирощування органічної лохини поділився його ініціатор Микола Гришук. Він також розповів про те, як вдалося побудувати цей бізнес та заручитися підтримкою закордонних програм фінансування.
- Вирощування лохини набуває популярності в різних регіонах Грузії. Однак грузинські ягідівники лише вивчають технологічні нюанси цього бізнесу, а також пристосовуються до особливостей регіонів, у яких висаджені поля лохини, а допомагають їм у цьому українські фахівці. Ганна ЛУЦЬКО, міжнародний консультант із вирощування ягід нещодавно повернулася з Грузії. Вона розповіла журналу «Ягідник», яких успіхів вдалося досягти за кілька років та чим грузинські лохинові реалії відрізняються від українських.
- Агрофірма «Інберрі» з Сумщини, яка розміщена за 3 кілометри від українськоросійського кордону, не лише продовжує свою роботу в період повномасштабної війни, а й розвивається навіть в умовах активних бойових дій неподалік. Попри евакуацію населення, обстріли ворогом і постійну небезпеку вона продовжує свою роботу та вирощує органічну суницю й лохину. Детальніше про це журнал «Ягідник» дізнався від Інни КОЛОСОК, доктора філософії, головного агронома фермерського господарства «Інберрі».
- Про роль кальцію на всіх етапах розвитку рослин, а також його вплив на регулювання процесів, що відбуваються в ґрунті, розповіла Олена БОЛТОВСЬКА, фахівець із запилення та захисту плодоовочевих культур, керівник проєктів Rosana Biological Solutions.
- У журналі «Ягідник» можна буде дізнатися, як оптимальне забезпечення рослини цим елементом дозволяє повністю реалізувати потенціал урожайності.
- Що означає термін «фріго» для саджанців, а також переваги їх зберігання у холодильнику за температури нижче 0 °C, а також чим вирізняється садивний матеріал суниці садової типу «фріго» в сучасних технологіях вирощування, розповів Олег БОСИЙ, керуючий партнер ТОВ «ФруТек».
- Про те, як вирощувати якісну органічну малину та суницю, а також про секрети успіху бізнесу та власний досвід у цьому напрямку проєкту «Ягідник» розповів засновник ТОВ «Оріль-Еко» Сергій КОРОБКІН. Це підприємство на Дніпропетровщині вирощує органічні ягоди суниці садової та малини, а також розвиває і перероблення – заморожування та сублімацію ягід.
- З нового випуску «Ягідника» можна буде дізнатися як не втратити гроші, вирощуючи суницю садову в субстраті в тунелях і теплицях. Власними десятьма порадами поділиться нідерландський агроном Ян Роббен, який вже понад сорок років, вирощує суницю у відкритому ґрунті, тунелях, теплицях, а також розмножує цю культуру. Він консультує виробників суниці у США, Канаді, Вірменії, а також співпрацює з проєктами з упровадження та розвитку вирощування ягід у Руанді, Непалі, Туркменістані й Узбекистані.
- Про особливості вирощування малини для свіжого ринку, найпопулярніші сьогодні сорти цієї ягідної культури та перспективи розповідає агроном-консультант Ірина КОБРИНЕЦЬ. Вона переконана, що її вирощування може стати досить успішним бізнесом, головне розвивати цю справу так, щоб зрештою отримувати максимально якісний продукт.
- Проблема нестачі працівників у фермерських господарствах, особливо в період збирання врожаю, актуалізує питання механізації робіт. Про польську компанію Weremczuk Agromachines, яка останніми роками інтенсивно працювала над новим, удосконаленим варіантом комбайна, а також про результат цієї роботи – комбайн KAREN для збирання ягід малини, лохини, ожини та жимолості, читайте на сторінках нового «Ягідника».
- Відразу про кілька нішевих культур, які можуть мати неабияку перспективу вирощування в Україні, можна прочитати в новому «Ягіднику».
- Зокрема, про вирощування жимолості розповів Олександр ЯРЕЩЕНКО, заступник директора з наукової роботи, селекціонер, Інститут садівництва НААН України у матеріалі присвяченому ринковим перспективам жимолості в Україні (й не лише) з огляду на вже набутий досвід та можливостям виходу культури на новий рівень.
- Про пошук сільгоспвиробниками нових напрямів розвитку – у розмові з комерційним директором ТОВ «Шипшина України» Павлом РОГОЗОЮ, який пропонує звернути увагу на вирощування на шипшини плодової, зокрема на промисловий сорт Дніпровський рубін, який створили фахівці компанії.
- Своє знайомство з обліпихою пригадав «Ягіднику» Андрій КУЗЬМИЧ, голова Рівненської обласної асоціації фермерів і приватних землевласників, віцепрезидент Всеукраїнської асоціації фермерів. Він вдало освоїм ягідний напрям і заснував екоферму «Ягода Перемоги».
- Світовий ринок перероблення овочів, фруктів та ягід нині активно розвивається та має великі перспективи. Є вони й в Україні, де, попри спричинені війною перепони та певний застій, перероблення залишається досить цікавою для бізнесу сферою, вважає директор Malyn Factory LLC Микола ЯНЧЕНКО – фахівець із ґрунтовними знаннями, здобутими на власному досвіді. Про те, як диверсифікувати різні види перероблення плодоовочевої та іншої продукції, а також про власний досвід від поділився з читачами «Ягідника».
- Заморожені та сушені ягоди від українського підприємства «Карпати-Еко» можна знайти на полицях європейських маркетів. Свого часу переробна компанія відмовилася від роботи на українському ринку й повністю зосередилася на співпраці з європейськими партнерами. Завдяки чому навіть у нинішні важкі часи вдається утримувати реноме виробника високоякісної продукції та як досягти найкращого результату під час перероблення ягід, читачам «Ягідника» розповів директор підприємства «Карпати-Еко» Володимир КОВАЛЬЧУК.
- Якісне сортування лохини допомагає підтримувати репутацію й відповідати очікуванням споживачів, вважають у компанії Dr. B’s. Ця компанія запустила підприємство з вирощування та пакування лохини на південному заході штату Вашингтон. Чому там велику увагу приділяють якісному сортуванню лохини та про нову сортувальну машину Ellips – Elifab Berry Class grader у матеріалу з власником компанії Dr. B’s Сух Бубра.
- Іспанію – одного з основних постачальників ягід на ринок країн ЄС, на запрошення компанії «Соларе Україна» – ексклюзивного імпортера біостимуляторів і препаратів ТМ FORCROP, відвідали українські виробники ягід та агрономів під час бізнес-тур. Там вони знайомилися з сучасними світовими тенденціями, переймати передовий досвід колег, щоб застосовувати нові знання в Україні. Серед учасників делегації – співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Катерина Конєва. Її враження від поїздки – у свіжому випуску «Ягідника».
- І на останок ексклюзив «Ягідника» – унікальне підприємство «Ківі ленд» в Ужгороді. Як виростити ягоду китайського походження на українському ґрунті, чому бізнес із вирощування ківі може стати досить вигідною справою, про це засновники підприємства Володимир Чепканич та Любов Харченко розповіли лише журналу, який незабаром вийде друком.
Безкоштовно завантажити випуск журналу «Ягідник» № 2 можна тут
Нагадуємо, триває передплата журналу «Ягідник» на 2024 рік! Журнал «Ягідник» містить актуальну інформацію про нові технології в ягідництві та садівництві. Видання пропонує новітні способи зберігання і переробки продукції садів і ягідників, презентує логістичні прийоми і новітні маркетингові підходи у продажах, зокрема на експорт. Виходить з 2014 року 5 разів на рік.
Контакти для замовлення передплати:
- Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
- Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.
- Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com