УКРАЇНА ПІДПИСАЛА ДЕКЛАРАЦІЮ МІНІСТРІВ 37 КРАЇН НА ПІДТРИМКУ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОЇ ГАЛУЗІ
Наприкінці літа вийде друком книга «Нерозказана історія українського виноробства»
Наприкінці літа вийде у світ книга винного експерта й амбасадора українського вина, засновника фестивалю Kyiv Food and Wine Festival Сергія Клімова «Нерозказана історія українського виноробства». Розпочався передпродаж видання на сайті видавництва Ukraїner.
– Ця книга – квінтесенція знань, які я здобув з 2014 року про українське вино. Щастя, що існують кількасотрічні книги, які відскановані і зберігаються в онлайн-бібліотеках по всьому світі. Вони дали багато цінної інформації про те, хто ми є на виноробній карті світу! Ця книга – це вміння помічати деталі, які в тебе під носом, але 99 % людей їх не помічають. «Нерозказана історія українського виноробства» – це настільний посібник для всіх, хто хоче зрозуміти шлях українських вин. Я розповім вам, який шлях пройшло наше виноробство від тих часів, про які нам відомо лише з розкопок і до сьогодні. Ви зрозумієте, чому воно саме таке, яке ми його сьогодні знаємо, а не розвинулось до потужностей Франції та Італії, де виноробство з’явилось значно пізніше. Я розповім вам про людей, які стояли і стоять за українським виноробством, розвію деякі легенди, покажу місцеві сорти винограду, покажу українські теруари та розповім про потенційні регіони, в яких історично виноробство існувало тисячоліттями і які були втрачені з приходом совка. Дуже важливим розділом книги будуть історії виноробів та суміжних бізнесів навколо вина. Коли ми з командою Ukraïner їздили знімати їх і брати інтерв‘ю, це був неймовірний потік інсайтів та натхнення! І я передам вам кожну унікальну історію. І звісно, я пораджу вам 100 вин України, які ви маєте скуштувати, – ділиться автор книги Сергій Клімов.
Повномасштабна війна Росії проти України змінила внутрішній ринок виноробства. Частина виноробень нині окупована, зруйнована чи пошкоджена, ще частина — під постійними обстрілами окупантів. Деякі винороби, чиї виноградники розташовані у відносно безпечній частині країни, скористалися бумом світового попиту на українське й успішно продають свою продукцію за кордоном. Українські вина експортують зокрема до Японії, Великої Британії, США, скандинавських країн. Усередині країни також зріс попит на місцеве вино — ресторани додають у винні карти позиції українських виробників, а споживачі радо підтримують улюблених виноробів, йдеться в повідомленні Ukraїner.
– Чекаємо часу, коли українці знову зможуть вільно подорожувати країною і відвідувати з екскурсіями наші унікальні виробництва, зокрема виноробні; коли всі українські винороби зможуть повернутися до улюбленої справи, розвивати її без страху за майбутнє і вигадувати нові проєкти; коли українські вина будуть у винних картах найкращих ресторанів світу, а словосполучення «українське вино» впевнено стане синонімом якості не лише в Україні, а й за кордоном. А ще плекаємо надію, що наша книга буде помічною і посприяє усім цим звершенням, – пишуть в Ukraїner.
Читайте також:
Родинна виноробня Зелениці – родзинка виноробного Поділля
З науковим підходом та прагненням експериментувати працюють на сучасній виноробні «Кирнички»