Всеукраїнський Конкурс ” Кращий дегустатор України-2024″ пройшов у Києві
На Сумщині працює невелика виноробня, де виготовляють білі та червоні вина
Анатолій Яценко з Нижньої Сироватки, що на Сумщині, вже кілька років виготовляє вина із власного винограду, який вирощує на своїй присадибній ділянці. Як захоплення переросло в сімейний бізнес – читайте далі.
Спочатку Анатолій Яценко вирощував столові сорти винограду. Потім разом із сином Артемом вирішили висадити технічні сорти – Цитронний Магарача, Лівадійський чорний, Йоханітер, Квітковий, Мускат чорний, йдеться в сюжеті Кордон.Медіа.
– Виноробство я почав розвивати, коли вийшов на пенсію. Це не завадило вивчати нове, експериментувати. Наш регіон сприятливий за умовами для вирощування білих сортів винограду. Білі вина виходять кислотні. У нас прохолодніше, ніж на півдні, тому виноград визріває довше. Наприклад, наприкінці серпня вдень температура в середньому сягає 20℃, а вночі – 8–13℃. Виноград збираємо в оптимальній для вин фазі стиглості. У Квіткового оптимальний брікс – 20,5. Тоді в плодах зберігається і квітковий, і мускатний аромат. Якщо зібрати виноград пізніше – квітковий аромат зникає, а мускатний послаблюється, – розповідає Анатолій Яценко.
Минулого року в господарстві посадили ще Піно Нуар, Шардоне. Також планують досадити Йоханітер, Квітковий, для яких підходять ґунтово-кліматичні умови регіону.
– Потрібно багато читати, вивчати. Так, наприклад, для біліх вин виноград пресуємо, тоді сік ставлю на освітлення в прохолодне місце, знімаю з осаду. Бродіння відбувається або на диких дріжджах, або на ЧКД. Зазвичай сусло бродить у погребі при температурі 14–16 ℃, – ділиться винороб.
Вина Анатолія Яценка уже спробували у Львові. Там син Анатолія має кілька закладів, де можна скуштувати авторські вина з Сумщини.
Читайте також:
«День Одеського чорного»: результати фестивалю та професійного дегустаційного конкурсу
Чорний горіх і не тільки: як дистилер із Закарпаття створює унікальні продукти на власному виробництві