На Сумщині створять кооператив виробників органічних ягід

 На Сумщині створять кооператив виробників органічних ягід

На Сумщині планують створити кооперацію виробників органічних ягід. Про це в ексклюзивному коментарі Kurkul.com повідомив голова Громадської спілки «Органічна Україна. Північ» Андрій Мараховський під час форуму «Органічне виробництво Сумщини: технології та бізнес-моделі».

«Наразі ми маємо фокус на органіку в режимі кооперації. Тому що самі по собі одноосібники чи малі сімейні господарства не можуть осягнути дуже важку процедуру і технологію органічного вирощування. Особливо, якщо говорити про органічну сертифікацію. Адже поки триває перехідний період (а він затягується, як правило, надовго), люди втрачають будь-яку зацікавленість. Наша задача — скоротити ці дистанції, запропонувати виробникам більш оптимальні умови. Вступайте в кооператив, не заморочуйтеся із сертифікацією, посадковим матеріалом, ринками збуту… У вас є наша земля і достатньо рук та сил, щоб її обробляти. Все!», — зазначив Андрій Мараховський.

До кооперативу зможуть вступити всі бажаючі, адже особливих обмежень по зембанку немає.

«Бажано мати хоча б півгектару чи гектар. Але людина може почати і з 20 соток, якщо у неї є бажання», — продовжує Андрій Мараховський.

Він також запевнив, що кооператив та колгосп не мають нічого спільного. Це лише стереотип.

«Ні, кооператив — це всесвітня практика. Ізраїль, Голландія — всі працюють в кооперації. Тобто кожен може займатися своєю справою», — наголошує голова спілки.

Він переконує, що для малих виробників єдиний шанс заробити на органіці — це стати членом кооперативу.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар