На прилавках магазинів стало майже вдвічі більше підробленого алкоголю
Обсяги підробленого спиртного на українському ринку збільшилася майже вдвічі в порівнянні з 2017 роком. Бізнес все більше турбують питання, що стосуються охорони прав на торговельну марку, дизайн, форму і розміри упаковки, повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.
Як наголошується в повідомленні, правовласнику легше довести факт порушення прав інтелектуальної власності та неправомірність використання його товарного знака, якщо продукт відрізняється від оригіналу однією або декількома буквами.
Також є інші «фокуси». Продукти мають образ оригінального товару, тобто «плагіатори» використовують подібний шрифт, колір, проте придумують не ідентичні, а співзвучне назву. Наприклад, на етикетці замість шампанського або віскі вказують, що це — напій. Це роблять для того, щоб людина придбала товар, роблячи ставку на впізнаваність оригінального бренду.
Існує проблема і з присвоєнням назв напоїв з контрольованими найменуванням і походженням, що перебувають у власності відомих консорціумів, наприклад, «Асті» або «Просеко».
Покупцям радять пам`ятати, що схожість ззовні не гарантує схожість за смаком. До слова, поява підробок на ринку стимулює зростання цін на алкоголь, що робить оригінальний товар все менш доступним для споживачів.