На Львівщині виготовляють крафтовий сидр у сторічній кам’яниці

 На Львівщині виготовляють крафтовий сидр у сторічній кам’яниці

На хуторі Сорочі Лози, що на Львівщині, подружжя Романа ШУПЕРИ та Марти ТУРЕЦЬКОЇ перетворило сторічну кам’яницю на крафтову сидроварню «Сорока». Про це пише «ШоТам».

– Близько 10 років тому ми з Романом придбали занедбану сторічну кам’яницю. На території була стодола, стайня і навіть невеличке житлове приміщення. Протягом усіх цих років ніхто не брався за ремонт хатини, адже не було якоїсь гострої потреби та бажання, – зазначає Марта Турецька.

Під час поїздки за кордон сім’я ознайомилася з сидром, побачила, як люди виготовляють сидр у майстернях, схожих на кам’яницю.

У своєму регіоні Роман та Марта знайшли тих, хто вирощує яблука. А це – основний інгредієнт для приготування справжнього сидру. Вони домовилися з фермером і викупили врожай.  

– До речі, яблука стали одним із факторів, що підштовхнули нас до виробництва власного сидру. Україна щороку наповнюється яблуками, сусіди віддають їх одне одному ледве не ящиками. Але ніхто не знає, що з ними робити. І нам здалося, що таким способом ми могли б заохотити людей бодай якось використовувати цей продукт, – на крафтову сидроварню «Сорока», – розповідають засновники бізнесу.

Засновники сидроварні висадили фруктовий сад, але поки що це геть молоденькі дерева, які не скоро дадуть необхідну кількість урожаю. До того ж це будуть унікальні старі сорти сидрових яблук, привезені з Нормандії.

Сік, який вичавили цьогоріч, уже почав бродити, тож готовий продукт буде приблизно на початку весни.

Читайте також:
Сидр: перспективи напою на українському ринку
BALCO CIDER: як виготовляють високоякісні сидри у Дніпропетровській області

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті