Всеукраїнський Конкурс ” Кращий дегустатор України-2024″ пройшов у Києві
На Київщині у молодій виноробні Berezhny winery вирощують виноград українських сортів та виготовляють вино й виноградний сік
Виноробня Berezhny winery, яка тільки цього року отримала ліцензію, вирощує українські сорти винограду на Київщині та виготовляє вина, які вже встигли оцінити на всеукраїнських дегустаційних конкурсах. Які сорти винограду добре себе демонструють в умовах Київщини? Про це, а також про свій шлях у виноробстві журналу «Напої. Технології та Інновації» розповіли власниця виноробні Юлія БЕРЕЖНА та винороб-технолог Ярослав БЕРЕЖНИЙ.
– Мрія побудувати свою виноробню була давно. Адже я з дитинства працював із виноградом, допомагав батьку в процесах виготовлення вина на Херсонщині, звідки я родом. Виноробну справу вдалося започаткувати завдяки моїй дружині, яка підштовхувала мене до дій. Тому вже будучи на Київщині придбали земельну ділянку. Зробили аналізи ґрунту в Інституті ґрунтів в Одесі. Результати підтвердили, що земля придатна для вирощування винограду. Зараз ми обробляємо 5 гектарів насаджень у Вишгородському районі на Київщині, – поділився Ярослав Бережний.
Ліцензію почали робити минулого року в серпні. Отримали її тільки цього року в лютому, адже, за словами засновників, потрібно було виконати багато вимог щодо земельної ділянки, приміщення виноробні, пожежної безпеки тощо.
Основні сорти винограду, які ростуть на виноградниках родини Бережних, – українські: Лівадійський чорний, Гурзуфський рожевий, Цитронний Магарача, Дунай, Кристал, Дублянський рожевий, Ярило. Є й американські, німецькі сорти. Обираючи їх, орієнтувалися на морозостійкість, стійкість до захворювань. Також для засновників бізнесу було важливо, щоб рівень цукристості винограду становив понад 20 %.
Коли з Херсонщини на Київщину переїхали батьки Ярослава Бережного, то родина вирішила будувати приміщення виноробні.
– Спочатку придбали італійську дробарку Grifo. Але потім вирішили використовувати обладнання виключно українського виробництва. Тому ми виготовлятимемо вино з українських сортів винограду на українському обладнанні, – розповів Ярослав Бережний.
Зараз у виноробні Berezhny winery виготовляють вино з винограду, придбаного в Херсонській області. Урожай із свого виноградника збиратимуть тільки на третій рік. Ярослав Бережний розповів, що до 3 років грона винограду треба обривати, щоб краще росло коріння і кущ повноцінно розвивався. В асортименті виноробні є вина Лівадійський чорний, Гурзуфський рожевий, Цитронний Магарача. Вина роблять за технологією, близькою до кахетинської.
Ярослав Бережний
Саме Лівадійський чорний оцінювали цьогоріч на дегустаційних конкурсах. Так, на конкурсі Favorite Food & Drinks це вино нагородили срібною медаллю, а на конкурсі Ukraine Wine&Spirits Awards – бронзовою. Засновники виноробні вважають це хорошим результатом, особливо в контексті планів налагодити співпрацю з торговельними мережами.
– Планую продавати вино тільки через торговельні мережі. А для них дуже важливо, щоб винороб мав нагороди на дегустаційних конкурсах.
Також у виноробні цьогоріч виготовили невелику партію виноградного соку з сорту Рубін Голодриги.
– Процес виробництва соку ресурсозатратний, адже на це треба багато електроенергії, особливо для пастеризації. А на 1 пляшку соку потрібно 1,4 кг винограду! Сік вийшов дуже вдалий – насичений, смачний, тому він просто розлетівся серед наших знайомих. Адже з 400 пляшок лишилося всього 4! – поділився Ярослав Бережний.
У планах засновників виноробні – розвивати виноробний туризм. Адже недалеко розташований зоопарк «12 місяців» і стайня «Соломахине ранчо».
– Виноробство – це моя безумна мрія. Сподіваюся, що цю справу будуть розвивати і наші діти, – зазначили засновники виноробні.
Більше про те, як праюють у нинішніх непростих умовах українські виноградарі та винороби, читайте в журналі «Напої. Технології та Інновації».
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. Всі номери журналів, які вийшли від початку воєнного стану в Україні, можна завантажити безкоштовно.
Щоб придбати друкований випуск або передплатити видання на 2024 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com