На фестивалі «Слобожанське гроно – 2017» у Харкові визначили переможців конкурсів на кращий виноград і краще вино
9 вересня у Харкові пройшов вже другий фестиваль винограду «Слобожанське гроно». Перші збори слобожанських виноградарів проводилися в Чугуєві в 2015 році і зібрали близько 30 виноградарів. Тепер приїхало 50 учасників: виноградарі і винороби, гості з інших земель України – «Вина Ковача» (Ужгород). Головний ініціатор «Слобожанського грона» – Михайло Ілліч Золотарьов, засновник сільськогосподарського кооперативу «Витязь» (село Коробочкине Чугуївського району Харківської області). Він сам захоплений виноградар і винороб, свої успіхи оцінює скромно, що не завадило йому отримати один з головних призів.
Здебільшого люди ростять виноград для власного задоволення, для сім`ї. При цьому професійний рівень деяких таких «любителів» дуже високий: вони вирощують від 40 до 160 сортів, експериментують з сортами, домагаються хорошого врожаю. Стаж любителів – близько 6–10 років. Зараз дехто з них вже вирощує величезні грона до 5 кг і більше, бере участь у виставках. Вчаться на власному досвіді і у різних «виноградних гуру».
На фестивалі проводилося два конкурси: на кращий виноград і краще вино (за різними номінаціями). Результати було оголошено о третій годині дня, і призери піднялися на сцену, щоб отримати дипломи.
Виноград
1-е місце в конкурсі «Найсмачніше гроно» зайняв сорт «Голд Фінгер» від Миколи Анатолійовича Колесника (Харків). Довгі і тонкі, трохи вигнуті золотисті ягоди відрізняються оригінальним, дуже ніжним смаком. Цей сорт порівняно недавно, кілька років тому привезли в Україну з Японії. Він увійшов до Книги рекордів Гіннеса за дуже сильну здатність накопичувати цукор. Сам Микола Колесник – виноградар-професіонал з великим стажем.
1-е місце за найкрасивіше гроно дісталося темному винограду «Рошфор», який виростив Микола Мелентійович Бідзюра (Буди).
1-е місце за найважче гроно зайняв сорт «Преображення» від Миколи Олексійовича Горлова (Чугуївський район). Це не дивно, бо «Преображення» славиться дуже великими і рясними ягодами.
Спеціальні вина
1-е місце зайняв СК «Витязь» з десертним вином «Малина». Воно відрізняється дуже яскравим, насиченим смаком.
2-е місце зайняло авторське домашнє вино «Степовий лауреат десертний» від винороба і пивовара Геннадія Курлигіна (Чугуїв). Геннадій не робить вина і пива на продаж, тільки сам п`є та друзів пригощає. За його словами, він захопився цією справою тому, що напої від масових виробників пити просто не може: нічого цікавого у магазині не купиш. Технічний виноград призер теж вирощує сам.
3-е місце зайняв «Мед на винограді» від бджоляра Федора Дейнеки (Старий Салтів), члена Української гільдії медоварів. Автор вирішив зробити традиційний слов`янський напій не на воді, а на виноградному соку. Інша версія на натуральному березовому соку не менш смачна і цікава!
Білі сухі вина
3-е місце: «Аліготе» Олександра Семенюти (Чугуїв).
2-е місце: «Аліготе» Геннадія Курлигіна (Чугуїв).
1-е місце: «Токайська перлина» Олександра Ковача (Ужгород).
Червоні сухі вина
У цій номінації всі призи дісталися чугуївському бізнесмену і виноробу-аматору Олександру Семенюті: 3-е місце за «Мерло», 2-е місце за «Каберне» і 1-е місце за «Бастардо».
Білі сухі вина
3-е місце: «Аліготе» Олександра Семенюти (Чугуїв).
2-е місце: «Аліготе» Геннадія Курлигіна (Чугуїв).
1-е місце: «Токайська перлина» Олександра Ковача (Ужгород).
Детальний репортаж з фестивалю з коментарями виноградарів та виноробів читайте у новому випуску журналу «Садоводство и Виноградарство. Технологии и Инновации».