На 64 % зріс експорт українських фруктів протягом 2017 року

 На 64 % зріс експорт українських фруктів протягом 2017 року

За данними Центру підтримки експорту при Українському союзі промисловців і підприємців, обсяг експорту фруктів з України за 9 місяців 2017 р. зріс на 64 % в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав $23,8 млн. 

Основними видами фруктів, що поставляються на експорт з України, є журавлина й чорниця (частка в експорті 35,7 %), сливи та терен (16,7 %), інші кісточкові (13,7 %), кавуни (10,4 %), яблука (9,8 %).

– Розширення експортного кошика за рахунок нових позицій — фруктів, безумовно, позитивний крок на шляху розвитку вітчизняного агроекспорту. Водночас українським постачальникам фруктів варто більше працювати над упаковкою та брендуванням продукції. Також не варто забувати про продукти переробки — у вигляді екстрактів, соків та джемів. Усе це може підвищити прибутковість експорту на 20–30 %, — повідомив координатор Центру підтримки експорту при УСПП Денис Красніков.

Найбільшу динаміку приросту експорту продемонстрували сливи й терен — якщо раніше їх не експортували взагалі, то в поточному році цих фруктів було поставлено на експорт на суму $4 млн. Слідом за ними йдуть журавлина й чорниця, тут фіксується зростання на 23 % (поставки на суму $8,5 млн), а також яблука — 11 % ($2,3 млн).

Водночас, на думку Дениса Краснікова, така статистика може свідчити і про нестабільність поставок, оскільки більшість українських виробників не має стабільних контрактів із міжнародними торговими мережами. Це спричинено різною якістю партій товарів — а торговельним мережам потрібна саме постійна якість.

Актуальним питанням залишається сертифікація продукції фруктової групи — у багатьох виробників її просто немає.

Ключовим партнером України в експорті фруктів протягом 2017 р. виступає Євросоюз, на який припадає майже 50 % всього експорту українських фруктів. Найбільші обсяги фруктових поставок ідуть на Польщу (32 %), Молдову (25 %), Білорусь (26 %), Нідерланди (18 %), Великобританію (12 %).

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар