Kyiv Food and Wine Festival: нові виробники, нові вина, нові враження

 Kyiv Food and Wine Festival: нові виробники, нові вина, нові враження

Те, що виноробна галузь України почала демонструвати потужний розвиток – уже не новина. Адже українські винороби регулярно підтверджують високий статус своїх вин на масштабних міжнародних конкурсах, виставках, фестивалях. 20-й фестиваль Kyiv Food and Wine Festival – не виняток. 18–19 травня в Києві зібралися винороби з різних регіонів України – і знані, і нові виробники, котрі презентували нові вина для гостей фестивалю. Захід відвідала і засновниця медіагрупи «Технології та Інновації» і журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» Катерина КОНЄВА.

Перше, на що звертаєш увагу, потрапивши на подібний фестиваль, – нові виробники. Вперше на Kyiv Food and Wine Festival свої вина презентувала виноробня Kohanovska Winery, що віднедавна працює в селі Кваси, найвисокогірнішому районі України на Закарпатті. Минулого року у виноробні виготовили перше вино та отримали ліцензію. Вирішили сфокусуватися виключно на виробництві петнатів.

– Петнати – літнє вино. У Квасах ми робимо ставку на розвиток туризму. Люди, котрі приїжджають сюди в гори, можуть відвідувати наше підприємство та смакувати петнати – легкі ігристі нефільтровані вина. Це натуральне вино, адже не потребує фільтрації, додаткової стабілізації за допомогою різних препаратів. Вирізняється яскравим свіжим ароматом. Петнат виходить мутний, але він зберігає унікальні органолептичні характеристики. Для виробництва таких вин використовується вино[1]град із високою кислотністю і з невеликим вмістом цукрів. Це саме те, що нас потенційно чекає тут, в горах. І тому ми хочемо працювати з цією категорією напоїв, – прокоментував засновник виноробні Олександр ШАТАЛОВ.

На фестивалі засновники Kohanovska Winery – подружжя Аліни та Олександра Шаталових – презентували 4 сорти петнатів: Б’янка, Совіньйон Блан, Шардоне й Розе з українського сорту Олег (Діамант). Сортовий склад виноградників, що ростуть у Берегівському районі, широкий. Зокрема, це такі сорти: Цвайгельт, Б’янка, Черсегі Фюсереш, Зеніт, Зенге, Леанка, Туран, Мускат Оттонель, Совіньон Блан, Мюллер Тургау. Окрім того, виробники заклали експериментальну плантацію винограду: це тисяча саджанців винограду, привезеного з Італії і пристосованого до складних гірських умов вирощування. Тому компанія націлена на експерименти та здобуття нового досвіду.

– На фестивалі почули багато позитивних відгуків від гостей – середньостатистичних споживачів та експертів ринку. Отримали пропозиції щодо співпраці з торговельними мережами, тому участь була результативною, – розповів засновник виноробні.

Компанія KOBLEVO презентувала на Kyiv Food and Wine Festival новинку – Одеський чорний. Головний технолог АТ «Коблево» Тетяна МАТВЄЄВА розповіла, що це нова позиція вина, створена з унікального сорту винограду, який росте лише в Україні і який є локальним автентичним сортом винограду в нашій країні:

– Одеський чорний прославляє українське виноробство на весь світ та зміцнює його імідж. Вино KOBLEVO Одеський чорний поповнило скарбницю вин Koblevo Автентичної лінійки. Полотно майстра самчиківського розпису, зображеного на етикетці, і далі зачаровує поціновувачів виноробного й художнього мистецтв багатою палітрою барв та оригінальністю. Вино має насичений червоний колір, оксамитовий смак з нотами стиглих фруктів. В ароматі відчуваються прянощі й ноти червоних ягід. У травні 2024 року вино отримало 2 срібні медалі на дегустаційному конкурсі Першого всеукраїнського фестивалю «День Одеського чорного».

Продовження матеріалу ви зможете прочитати у нашому журналі за посиланням тут.

Читайте також: Міжнародна організація винограду та вина представила базове визначення «старої виноградної лози»

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті