Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Конференція «Ягідництво і переробка» зібрала у Рівному більше 300 учасників з України, Польщі, Білорусії, Грузії!
13 грудня у Рівному успішно стартувала Міжнародна науково-практична конференція «Ягідництво і переробка: технології та інновації». Захід зібрав учасників зі всієї України, з Польщі, Білорусії та Грузії. Це більше 300 гостей, 50 компаній-учасниць, 33 стенди виробників обладнання, технологій та супутніх матеріалів для ягідництва. Аудиторія конференції – це практики, науковці, експерти ринку, виробники свіжої ягоди та продуктів переробки. Організаторам – проекту «Технології та інновації» – вдалося надати якомога більше інформації та можливостей для розвитку бізнесу кожного з учасників.
– В 2016 році ми почали проводити конференції. І за два роки серед виробників ягідної та садівничої продукції пішов активний рух в запровадженні інноваційних технологій. Звичайно, часи зараз такі, люди розуміють, що без знань далеко не заїдеш, можна просто закопати свої гроші в землю. Ягідництво – галузь стара, овіяна традиціями, але я б сказала, що сьогодні це галузь інноваційна: новітні технології, нові сорти, новітні підходи та матеріали. Дуже багато є можливостей для розвитку, – зазначила у вітальному слові засновниця проекту «Технології та Інновації» Катерина КОНЄВА. – Я би хотіла, щоб наша конференція додавала ще й трошки оптимізму, впевненості в собі і своїх силах. Так, рік був складний, але у ваших руках – знайти свого споживача, створити успішне виробництво, а ми вам в цьому допоможемо!
Теми дводенної конференції охопили весь ланцюжок виробництва : від поля – до продажів ягідної продукції. Генеральним Партнером конференції виступила компанія «Байєр» – провідний світовий виробник засобів захисту рослин та новітніх рішень. В полі зору експертів і доповідачів – теми вирощування, продажів, зберігання і переробки популярних ягідних культур – чорниці високорослої, суниці садової, малини і чорної смородини, й перспективних ожини, порічки, аронії та ін.
Розпочалася конференція з круглого столу: «Розвиток внутрішнього ринку: маркетинг, культура споживання». Експерти обговорили ситуацію в ягідній галузі України та світу. Не оминули увагою й юридичні питання, головні засади правильного оформлення документації, механізм отримання допомоги від держави. Зокрема, на конференцію завітали начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства МінАПК України Віктор КОСТЕНКО та Надія ПЕРЕХОДЬКО, директор департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА. Захід підтримала ГС «Укрсадвинпром» на чолі з Володимиром ПЕЧКО. Генеральним Юридичним партнером виступила ППФ «Пахаренко і партнери».
– За останні три роки динаміка експорту зростає по всім ягідним культурам. Приємно, що сьогодні ми освоюємо не тільки Східний ринок, який завжди був, але й наша продукція вже пішла на Західні ринки, і в Азію, і в інші країни світу, – зазначив Віктор Костенко. – Проте є в нас і ключові проблеми. Це відсутність інвестиційної привабливості через неможливість продажу землі, низький рівень державної підтримки. Сьогодні Міністерство намагається вирішувати ці питання разом з громадськими галузевими організаціями.
Однією з центральних тем заходу було позиціонування ягідної продукції «Made in Ukraine» на міжнародних ринках, продаж свіжої та переробленої ягоди на вітчизняному ринку, вихід на експорт. Про це докладно розповів Тарас БАШТАННИК, директор ТОВ «Українська ягода» – Головного Організаційного партнера конференції.
Протягом всього конференц-дня у залі готельно-ресторанного комплексу «Айвенго» працювала виставка європейських і українських компаній, що презентували технології догляду за ягідником і переробки ягідної продукції. Участь у виставці взяли 33 компанії. Зокрема, «Байєр», «ВОЛОШИН», WEREMChUK, «ПРОФПОЛИВ», Haygrove, Розетта Агро, «Агрооптима», Юнідекс, «БТУ-Центр», «Мізол», «Сортер-Пак», Эвкалипт Р, Ceres Ukraine, «Пласт-Бокс», «Рівне холод», Agrimpex, «Adana 3», «Фруктовий САД», «БЕТЕК», «Українська ягода», СВК «Ягідки», «Долина Агро», «Agronom Plants», ZLOTA Yagoda, «Кліома Сервіс».
Світові тенденції ринку та досвід адаптації врожаю ягід до європейських вимог представила делегація польських спеціалістів: агроном Кфиштоф Сак («Agronom Plants»), доктор Павел Кравец (Malinowe Factory), Кфиштоф Ботул (Zlota Yagoda), Штайн Гертс (Poland Plants), доктор Мирослав Коженевскі (BAYER), Марек Ямри (HAYGROVE), Томаш Полішак (Agrimpex).
Розуміючи, що передпродажна підготовка продукції та, особливо, переробка ягід – це реальний спосіб отримати додану вартість, збільшити прибутки, на конференції організували масштабну експозицію технологій та обладнання, запросили експертів з цього напрямку.
– Конференція організована, як завжди, на високому рівні. Радий тому, що представлена велика кількість не лише компаній, які представляють сервісні галузі, а велика кількість виробників, фермерів, фермерських господарств. І в спілкуванні з ними я почув відгуки, що вони дуже задоволені тією інформацією, що отримали від українських спікерів, від закордонних спікерів, – відзначає Володимир СІЛЕНКО, агроном компанії БТУ-Центр. – Тому захід дуже потрібний, своєчасний. Особливо зважаючи на те, що ягідництво сьогодні переживає черговий бум, я думаю, що цей бум закріпиться і спаду не буде. Я вірю в це! І особливо я вірю у підйом органічного виробництва ягід.
До заходу зокрема долучилися ягідні господарства: ФГ «Сад Михальчуків», ООО «Ягодная долина» (Беларусь), ПП «Прогрес Агро», СФГ «Перлина», «Tiferet» (Молдова), ПП «КРЯЧКІВКА-АГРО-ПЛЮС», ПП «Флора», ТОВ «Корець-сад», ТОВ «Агросільпром», «Ваш сад», СВК «Ягідки», СОК «Перший Ягідний», СГ ТОВ «Добробут», ФГ «Вітамін», ФГ АТД «Агро», БФ Агрохолдингу «МРIЯ», ФГ «Дивокрай», ФГ «Кукеты», ТОВ «ТУЛЬСКИЙ САД», ПП «Агроспецгосп», ТзОВ «ЕКОГАЛИЧПРОДУКТ», ФГ «Авант Органік», ФГ «Тріумф-Лайф», ТОВ «Органічний сад», ТОВ «Вест Бері»,ФГ «Дубно – колос»,ТОВ «Нікдарія»,ТОВ «Нетафім Україна».
Відбулася й Народна дегустація оригінальних українських напоїв і продуктів на базі ягід і фруктів. Віталій ЧАТА, директор плодово-ягідного розсадника «Корець-Сад», презентував ягідне вино з кизилу, вишні, малини, смородини, білого та рожевого винограду.
Приємним завершенням насиченого інформацією дня став фуршет і розважальна програма – виступ аматорського колективу «Терен» Гощанського будинку культури Рівненської області. Запальні українські національні пісні й танці не залишили байдужими нікого!
На другий день, 14 грудня, учасники конференції вирушили у бізнес-тур до ТОВ «Українська ягода» в с. Маркуші, Бердичівського району Житомирської області. На площі понад 100 га тут вирощують лохину, суницю садову, аґрус, малину, смородину чорну, черешню та інші культури. Представники господарства гостинно прийняли делегацію та провели екскурсію новітнім переробним комплексом, розповіли про підприємство і технологію вирощування ягідних культур. Особливий інтерес в учасників бізнес-туру викликав майстер-клас із зимової обрізки лохини.
Міжнародна конференція «Ягідництво і переробка» – це не тільки цінна інформація, а найкращий майданчик для спілкування та вирішення нагальних питань! Тож, до зустрічі наступного разу – вже на ягідній конференції – 2019!
Наразі ж проект «Технології та інновації» вже готується до конференції для садівничої і переробної галузей «Від землі до готового продукту», 4-5 квітня 2019 року, м. Черкаси. Захід відбудеться за підтримки Головного Організаційного партнера – компанії «МАІС».