Кавова гуща – засіб від грибкових захворювань винограду?

 Кавова гуща – засіб від грибкових захворювань винограду?

Фото – Decanter

На виноградниках іспанської виноробні Bodegas Marqués de Vizhoja проводять експерименти з кавовою гущею, щоб вивчити її ефективність у боротьбі з грибковими захворюваннями.

Галісія – регіон Іспанії з найвищим рівнем вологості. Середня кількість опадів тут – від 800 мм у найбільш посушливих районах до 2200 мм на узбережжі Атлантичного океану. Через надмірну вологу на виноградних з’являються грибкові захворювання, для боротьби з якими зазвичай використовували хімічні засоби.

Власник виноробні Bodegas Marqués de Vizhoja Хав’єр Пелаес розповів, що у його підприємстві вирішили побачити, наскільки дієвими будуть альтернативні методи боротьби із захворюваннями виноградників, адже це допоможе зробити виноградарство більш стійким.

Кавову гущу розглядають як один із декількох методів, ефективних у боротьбі із грибком. Це має переваги і з економічного погляду: завдяки використанню на виноградниках відходів із кавових машин, посилюються міжгалузеві зв’язки іспанських компаній.

У виноробні Bodegas Marqués de Vizhoja співпрацюють із галісійським виробником кави Verdadero cafe, де зібрали вже 900 кг кавової гущі для використання на виноградниках.

Експерименти з кавовою гущею раніше проводили у фруктових садах, де її використовували як добриво. Тому, за словами Хав’єра Пелаеса, сьогодні вони трішки повертають минуле.

Експерименти з кавовою гущею на виноградниках виноробні Bodegas Marqués de Vizhoja проводитимуть упродовж 3 років на різних площах виноградників, де вирощують Альбаріньо, Лоурейро, Тражадура та інші сорти винограду.

За матеріалами Decanter

Читайте також:
Управління ризиком окислення за допомогою біологічних інструментів
Піно Нуар: чим особливе це вино?

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті