Інноваційні технології на винограднику: оголошено переможців інноваційного виклику Lucio Mastroberardino Innovation Challenge 2023
Автоматизація, точність і зменшення впливу на навколишнє середовище, а також електрифікація, штучний інтелект і універсальність. Це ключові слова інновацій у винограднику згідно з Lucio Mastroberardino Innovation Challenge 2023.
Конкурс проводять під час міжнародної виставки Enovitis in campo та відбирають інноваційні проєкти, які виділяються з погляду технічного прогресу, ефективності та функціональності, екологічності, практичності, впливу на навколишнє середовище та якості роботи. Переможці поділені на дві конкурсні категорії: «Технологічні інновації», що приписуються роботам, які демонструють значні елементи прогресу відповідно до різних якісних параметрів, і «Нові технології», зарезервовані для технологій, машин або продуктів, які виділяються в принаймні один із параметрів оцінювання, включених до положення про конкурс.
У категорії «Технологічні інновації» переможцями стали електричний синхронізований сучкоріз CM-SNE від BFM і система автономного водіння COBO на основі штучного зору Vision Lane Navigation. Також переможці «Нові технології» включають гусеничний трактор Landini Trekker 3-085 Compact від Argo Tractors, аерозольний дозатор Mister L від CBC (Європа), набір VRT для обробки пестицидами від C.I.M.A., методи випуску діючої речовини CRC фірми Manica, багатофункціональну систему кліматичного зрошення фірми Rivulis, культиватор Vignamatic фірми Sicma та систему автоматичного наведення STX-SUITE фірми Stonex.
НАГОРОДА ЗА ТЕХНОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ
Сучкоріз BFM – CM-SNE
Електричний синхронізований сучкоріз CM-SNE від BFM робить значний внесок в електрифікацію робочих машин у винограднику. Машина працює від електричної енергії від системи трактора, при низькій напрузі та від звичайної батареї, що дозволяє уникнути використання незалежної гідравлічної системи та проблем перегріву масла, зменшуючи споживання палива завдяки кращій енергоефективності та запобігаючи ризику забруднення внаслідок випадкових витоків.
COBO – Vision Lane Navigation
Vision Lane Navigation від COBO реалізує комп’ютерне бачення для автоматичного водіння, дозволяючи використовувати цю дуже корисну функцію навіть у регіонах, де супутникове покриття є недостатнім або відсутнім. Він також дозволяє працювати на основі реальних робочих умов (тобто не з попередньо завантаженими картами), тим самим підвищуючи рівень безпеки, пов’язаний з використанням автоматичного керування. Також комплект можна встановлювати на вже використовувані власником трактори.
НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ
ТРАКТОРИ Landini Trekker 3-085 Compact
Гусеничний трактор Trekker 3 виділяється наявністю як сталевих, так і гумових гусениць, а також покращеною ергономікою водійського місця, де також виділяються платформа, підвішена на сайлент-блок, і оригінальні комбіновані елементи керування рульовими муфтами. Цей дуже компактний трактор є важливим внеском у виноградарство в екстремальних умовах, полегшуючи роботу в районах, де важливі ландшафтні та гідрогеологічні фактори, а також соціально-економічні фактори.
CBC (Europe) – Mister L
Це феромонний дозатор для боротьби з виноградною міллю, який вводить концепцію активного регулювання розподілу продукту на основі етології комахи та фенологічної стадії культури. Розповсюдження феромону здійснюється аерозолем і лише в той час доби, коли Lobesia botrana спаровується, змінюючи залежно від сезону та постійно вимірюючи температуру навколишнього середовища. Це дозволяє різко зменшити кількість дифузорів на гектар і триває 150 днів обробки. Його зменшені розміри та вага зменшують відходи, і його легко розібрати на окремі компоненти для утилізації.
CIMA – комплект VRT
Набір VRT від Cima застосовує та поєднує точне виноградарство з технологією змінної норми, що дозволяє користувачеві диференціювати та адаптувати обсяги обробки пестицидами відповідно до площ виноградника, які раніше були визначені як неоднорідні шляхом складання карт рецептів із змінною нормою, визначеною через Google Земля та GPS. Він визначає мінливість вегетативного прояву, наявного на ділянці, дозволяючи використовувати засоби захисту рослин залежно від ділянки, та дає змогу користувачеві зберігати дані для подальших консультацій.
MANICA – спосіб вивільнення діючої речовини CRC
Поєднання міді та цеоліту гарантує поступове вивільнення іонів міді. Це дозволяє користувачеві зменшити вимивання шляхом збільшення стійкості та зменшити дозування, зберігаючи ефективність лікування. Він виробляється з використанням регенерованої міді та італійського цеоліту, що дозволяє знизити витрати на видобуток і транспортування відповідно до принципів циркулярної економіки.
RIVULIS – кліматично розумне зрошення
Ця багатофункціональна кліматично розумна зрошувальна система управляється через бездротову мережу, що дозволяє користувачеві справлятися з кількома стресовими факторами виноградника, що посилюються в контексті зміни клімату. Це цікавий внесок у галузь автоматизації виноградників, адаптації до клімату та екологічного й цифрового переходу виноградарства. Це дозволяє користувачеві обмежити шкоду від опіку грон і обмежити шкоду від пізніх заморозків шляхом опромінення. Система розпилення розташована поблизу кластерів і підключена до мережі датчиків, здатних безперервно отримувати мікрокліматичні дані, щоб керувати відкриттям і закриттям електромагнітних клапанів автоматично та дистанційно на основі порогових параметрів.
Культиватор SICMA – VIGNAMATIC
Машина ефективно поєднує в собі механічне прополювання ґрунту в міжряддях і підрядках за один прохід, а також є універсальною там, де є поперемінна обробка міжряддя та ґрунту, вкритого травою. Завдяки гідравлічній системі фактично можна піднімати лише центральні леміші, не піднімаючи всю раму, тим самим виключаючи їх з операцій обробітку та зберігаючи центр ваги низьким без шкоди для маневреності.
STONEX – STX SUITE
STX Suite поєднує в собі систему автоматичного наведення та машину Pauselli (може працювати навіть на високих схилах) для позиціонування проміжних і головних стовпів у виноградниках, що робить виконання операції простим, безпечним і швидким. Система дозволяє користувачеві дистанційно керувати машиною за допомогою дистанційного керування, для роботи якої потрібна лише одна особа. Програмне забезпечення дозволяє користувачеві як проєктувати роботу, так і виконувати її безпосередньо в полі, працюючи в повністю автоматичному режимі.
Unione Italiana Vini soc. coop.
Via S. Vittore al Teatro, 3 20|23 Milano
Tel. +39 02 72222825/26/28 – Fax +39 02 866575
info@enovitis.it