Імпортний алкоголь може подорожчати і його стане менше

 Імпортний алкоголь може подорожчати і його стане менше

Кабінет міністрів хоче ввести попляшковий облік алкогольної продукції при виробництві та продажу. Таким чином, окрім електронної акцизної марки, на пляшки планують наносити ще один рівень захисту – додаткові елементи для її перевірки на предмет легальності.

Так влада має намір побороти фальсифікат і контрабанду. Про це розповіла керівник FMCG напрямку Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Христина Лініченко, передають УНН з посиланням на сайт ЄБА.

За словами експерта, це потягне за собою необхідність переобладнання виробництва. До того ж у імпортерів немає окремих ліній для виробництва алкогольних напоїв безпосередньо для України. У них також немає можливості встановлювати окреме обладнання для додаткового маркування.

“Крім цього, для запуску такої системи бізнесу необхідно буде встановити додаткові сканери для зчитування марок на всіх етапах дистрибуції, щоб просканувати кожну пляшку на кожному етапі аж до реалізації. Ціна одного сканера становить близько 150-200 дол.”, – зазначила Лініченко.

І така ситуація, за її словами, негативно може позначитися на імпортерах алкоголю.

Окрім того, є ідея збільшити втричі вартість акцизної марки, щоб зробити її якіснішою і щоб її було складніше підробити (зараз вартість марки становить 19 коп., пропонована вартість – понад 60 коп.). 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар