IX Міжнародний форум виноробів і сомельє відбудеться у Києві 24 листопада
Допоможемо врятувати найстаріший в Україні виноградник винороба Халупенка
Ще на початку 90-х Микола Халупенко став фермером та разом з сім’єю започаткував першу в Україні виноробню «Курінь» на Херсонщині. Впродовж 30 років виготовляв і експортував свої вина. Проте 2022 рік став переломним для господарства. Під час окупації російські загарбники забрали техніку та обладнання виноробні, саму будову спалили. Миколі Халупенко вдалось зберегти унікальний виноградник, який обробляв фактично під дулами російських автоматів. Все це винороб розповів засновниці медіагрупи «Технології та Інновації» Катерині КОНЄВІЙ. Про цю виноробню неодноразово писали в журналі «Напої. Технології та інновації». До того, саме журнал «Напої. Технології та інновації» вперше відкрив світові молоде господарство, ще у 2012 році опублікувавши статтю з інтерв’ю Миколи Халупенка. І тепер доводиться писати про зруйновану ворогом виноробню.
Сьогодні 75-річний засновник виноробні «Курінь» Микола Халупенко залишився зі спаленою виноробнею, без техніки, в його 2 будинки прилетіли ворожі ракети та жити змушений у друзів.
На питання чому не виїхав на захід країни, в спокійніше місце, сказав, що свою землю не залишить.
Після деокупації фермер був впевнений, що на цьому найгірше завершилось. Нові реалії війни стали ще нестерпнішими, тепер виноградник доводиться відстоювати від напосідань місцевої влади.
Військові повідомили, що через його виноградник мають проходити фортифікаційні рови шириною 20 м та мають виставити бетонні «зуби дракона». А це зашкодить винограднику та не дасть змоги заїхати будь-якій техніці для обробки поля. Подальша перспектива роботи виноробні під питанням, але він продовжує відстоювати право на свою землю.
Є потреба в інструментах і техніці, починаючи від ручних секаторів для обрізування винограду до трактора. Стратегічна ціль – зберігати лози винограду.
– Починаючи з 1992 року, ми висаджували лози Каберне. І є ділянка, якій уже 30 років. Це найстаріша колекція, яка існує в Україні зараз. Одне покоління закладає та вирощує виноград, щоб наступне покоління мало можливість отримати чудове червоне сухе вино з потенціалом витримки, – кажуть виробники.
Ініціативу просити про допомогу проявили покупці його вина, ініціювавши створення Благодійного фонду «Інвіно Вера».
ЄДРПОУ 45335086
Рахунок в гривні ПриватБанк UA233052990000026001021102785
Рахунок в євро CB «PRIVATBANK» UA883052990000026004041105435 Swift code. PBANUA2X
Статтю про те, як винороб Микола Халупенко відстоює свою землю, свій виноградник, читайте в наступному випуску журналу «Напої. Технології та Інновації».
Читайте також: ФЕСТИВАЛЬ СИРУ ТА ВИНА KYIV FOOD AND WINE FESTIVALНА ВДНГ
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!