Фестиваль «День Одеського чорного» відбудеться вже цього тижня

 Фестиваль «День Одеського чорного» відбудеться вже цього тижня

Перший всеукраїнський фестиваль «День Одеського чорного» відбудеться 18 травня 2024 року в ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова». У програмі заходу – наукова конференція, професійний конкурс вин sз сорту Одеський чорний, виставка вина виноробів Причорномор’я тощо.

Фестиваль організовують ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства  ім. В.Є.Таїрова», Всеукраїнська асоціація виноробів і сомельє,  ГС «УКРСАДВИНПРОМ». Журнал «Напої. Технології та Інновації» – інформаційний партнер фестивалю.

День Одеського чорного проводять відповідно до зареєстрованої постанови Верховної Ради України від 29.05.2023 р № 9334, яку ініціювала ГС «УКРСАДВИНПРОМ» та яка була подана з законодавчої ініціативи народних депутатів України Гайду О. В. та Чорноморова А. О. задля популяризації українських сортів винограду української селекції, ідентифікації українського виноробства та розвитку виноградо-виноробного комплексу в цілому, повідомляє голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ» Володимир Печко.

– Вина з Одеського чорного були визнані візитівкою на міжнародному проєкті Odesa Wine Week у 2021 р., оскільки саме цей сорт використовується для виробництва високоякісних червоних сухих вин зі свіжим, м’яким, легким смаком та вишуканими шоколадними нотами й нотами чорносливу, – йдеться в повідомленні.

У програмі заходу – наукова конференція, на якій будуть порушені питання історії селекції винограду в Україні, обговорення проблемних питань у галузі виноградарства і виноробства, законодавчої бази. Також відбудеться професійний конкурс вин із сорту винограду Одеський чорний, який будуть оцінювати науковці установи, де був створений в 1948 р. цей сорт та перебуває генетичний репозитарій сорту. Окрім того, запланована виставка вина виноробів Причорномор’я.

У заході візьмуть участь Голова Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, керівництво Одеської ОДА та Національної академії аграрних наук України.

Читайте також:
На Київщині у молодій виноробні Berezhny winery вирощують виноград українських сортів та виготовляють вино й виноградний сік
Виноробня «Курінь» створює благодійний фонд для збереження виноградників

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті