European Beer Star 2023: яке пиво найкраще у світі – стане відомо на виставці BrauBeviale

 European Beer Star 2023: яке пиво найкраще у світі – стане відомо на виставці BrauBeviale

Церемонія нагородження переможців конкурсу European Beer Star 2023 відбудеться під час однієї з найбільших виставок у галузі напоїв BrauBeviale (28-30 листопада 2023 року). Цього року за нагороди змагаються 2356 сортів пива від 553 пивоварень із 47 країн-учасниць.

Це своєрідний пивний чемпіонат світу. Серед презентованих сортів пива будуть такі добре відомі різновиди, як German-Style Pils, South-German Style Hefeweizen hell, а також екзотичні сорти: Herb, Spice Beer, Wood and Barrel-Aged Sour Beer тощо. Новинка цього року – пиво Grodziskie з Польщі, давно забуте, але яке знову варять деякі пивоварні в Польщі

Кіліан Кіттл, керівник проєкту European Beer Star, наводить приклад оцінювального аркуша, щоб пояснити, яких саме стандартів журі дотримується під час дегустації:

– Журі оцінюють пиво виключно за сенсорними критеріями. Це означає, що вони оцінюють лише ті характеристики, які сприймають своїми органами чуття, – зовнішній вигляд, запах і смак. Кожне пиво оцінюють у попередніх раундах та вирішують, чи проходить воно до наступного раунду. Від проміжного раунду до фіналу судді обговорюють і колективно приймають рішення про золото, срібло та бронзу в кожній із 74 категорій.

Щоб забезпечити найвищий рівень неупередженості серед 150-членного журі, усі зразки закодовані так, що ні сорти пива, ні пивоварні, що подали заявку, не можна ідентифікувати. Дводенний дегустаційний марафон у середині вересня 2023 року в Нюрнберзі — гарна нагода поглянути через плечі дегустаторів і зафіксувати настрій у галузі. Якість пива не залежить від розміру пивоварні:

– Конкуренція відкрита для всіх: у нас є заявки від великих, відомих національних пивоварень, а також від спеціалізованих пивоварень, які виробляють пиво тільки для власних торгових точок. Презентовані всі аспекти галузі. Всі пивоварні конкурують на рівних умовах, – говорить Стефан Штанг, генеральний менеджер Verband Private Brauereien Bayern e.V. (Асоціація приватних пивоварень Баварії).

Атмосфера в дегустаційному залі концентрована, пиво ретельно аналізують судді та оцінюють його. За кожним столиком від 7 до 9 дегустаторів пробують «рейс», який зазвичай становить 8-10 сортів пива за раунд.

– У минулому деяким пивоварням вдалося підтвердити свою перемогу кілька разів. Також були новачки, які стали сюрпризом на церемонії нагородження, — говорить Кіліан Кіттл.

Імена переможців European Beer Star 2023 залишаться в секреті ще кілька тижнів після дегустації. Тільки на BrauBeviale 2023, відомому ярмарку з виробництва та маркетингу напоїв, який пройде з 28 по 30 листопада в Нюрнберзі, пивна спільнота дізнається, які пивоварні отримають золоті, срібні та бронзові нагороди. Церемонія нагородження на форумі BrauBeviale 29 листопада 2023 року в залі 1 ще раз покаже, яке пиво можна вважати найкращим у світі.

Щоб отримати додаткову інформацію, відвідайте сайт www.european-beer-star.com

Про BrauBeviale

BrauBeviale у Нюрнберзі є однією з провідних виставок товарів для індустрії напоїв у всьому світі. Це місце, де традиції та багаторічний досвід зустрічаються з натхненням та останніми тенденціями – на регіональному та глобальному рівнях. Для німецьких і міжнародних експонентів та відвідувачів із понад 135 країн вона пропонує ідеальну платформу для спільної роботи над впровадженням інновацій і встановленням важливих тенденцій для всієї індустрії напоїв.

Читайте також:
Новітні технології для пивоваріння, виробництва дистилятів та інших напоїв презентували виробники на форумі у Львові

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті