Експорт української сливи зріс у 7 разів

 Експорт української сливи зріс у 7 разів

Україна за 2017 рік експортувала слив на $6 млн грн або в 7,7 рази більше, ніж роком раніше. Цьому сприяв неврожай у ЄС, через який попит на українські сливи рекордно виріс, повідомляє agroday.com.ua.

Минулий сезон для фермерів у Європі виявився настільки катастрофічним, що багато з них просто відмовлялися від своїх садів. Через дефіцит води та негоду очікуваний врожай виявився значно нижчим, що призвело до серйозних збитків у галузі.

Україна зуміла скористатися ситуацією: усього за липень-жовтень було продано 8 тис. т сливи, тоді як у попередніх сезонах експорт сягав заледве 100 т.

Пік експорту спостерігався в жовтні, тоді було відвантажено 4,2 тис. т, з яких 3,5 тис. т купила Польща. Загалом на польський ринок Україна експортувала 6,5 тис. т сливи, що становить 82 % від загальних об’ємів. Також ці кісточкові експортувалися до Білорусії, Латвії та Румунії. Варто зазначити, що раніше ринок збуту слив обмежувався країнами СНД, основними покупцями були Росія та Білорусія.

На думку економіста департаменту технічного співробітництва ФАО Андрія Ярмака, для вітчизняних виробників сливи це найбільш вдалий час закріпитися в ніші.

«Слива розглядалася як більш прибуткова альтернатива яблуку. Проте внутрішнього попиту не було, а працювати на експорт особливо ніхто не вмів. У 2016–2017 рр. завдяки лібералізації торгівлі з ЄС та девальвації гривні, експорт став дохідним, і закладені раніше сади підросли, почали давати врожай. Ціни в ЄС привабливі, а ми дуже конкурентні», — зазначає експерт.

Нагадаємо, що за даними галузевої асоціації «Укрсадпром», за останні 5 років площа сливових насаджень в Україні залишається майже незмінною і становить 18 тис. га. Щорічний урожай сливи знаходиться в межах 147–184 тис. т з урожайністю до 10т/га.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар