Дистилерія ТМ «Татова Горілка»: робота під час війни та історія порятунку сімейної справи

 Дистилерія ТМ «Татова Горілка»: робота під час війни та історія порятунку сімейної справи

Дистилерія ТМ «Татова Горілка» досі перебуває в окупації. Виробники українського крафту, незважаючи на складні умови, роблять все, щоб зберегти виробництво та створити нові можливості продовжувати виготовляти напої за власними унікальними рецептурами. Про долю сімейної справи розповів власник дистилерії Владислав Гордієнко в рамках проєкту «Міцний крафт, опалений війною», започаткованого Ukrainian Craft Distillers Association.

Початок війни застав власників ТМ «Татова Горілка» у різних частинах України: Владислава Гордієнка – під Києвом, де він мешкає з родиною, а його брата — у Запорізькій області, місці розташування землі, на якій зростає сировина для виготовлення крафтових напоїв.

Владислав згадує, що 24 лютого прокинувся від вибухів. Після того постало питання про долю виробництва напоїв, адже саме в цей час тривала дистиляція. Родина ухвалила складне, проте раціональне рішення, і повністю зупинила виготовлення крафту.

– Згодом наша маленька дистилерія опинилась під окупацією в Запорізькій області. І стало очевидним, що звідти її треба переносити. Це – не просте завдання, оскільки ми виробляли напої з власної сировини. Роками вирощували потрібні сорти. Вони суттєво впливають на смакові властивості нашого крафту. Війна забрала все, нажите нашою родиною за три покоління! Крім будинку, обладнання та готових напоїв, довелося залишити напризволяще сад із виноградником в 1 га та 72 га засіяних паїв, які треба косити, — пшеницю, жито, ячмінь, соняшник і кукурудзу… Зараз поступово відновлюємо виробництво вже в Київській області, проте стикаємося з багатьма нюансами, — розповідає Владислав.

Водночас він вірить у перемогу України та майбутнє українського крафту.

– Нам у певному сенсі пощастило. Наразі окупація не спричинила суттєвої шкоди обладнанню, проте ми не можемо вивезти його та напої, що зараз витримуються. І не знаємо, чи залишиться все цілим до того, як ЗСУ звільнять Запорізьку область від окупантів. Також війна змусила нас перенести презентацію нових смаків, яку планували на березень цього року. І втрата власної сировини наразі стає викликом, бо саме зараз ми б мали збирати новий врожай і робити потрібні заготовки. Замість цього робимо все можливе, аби підтримати Збройні сили України та зберегти улюблену справу, — пояснює Владислав.

Фото: Ukrainian Craft Spirits & Whiskey

Читайте також:
Український джин: це реально!
Миколаївський коньячний завод: робота в умовах війни

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті