Дрони можуть внести у список компенсації вартості техніки аграріям

 Дрони можуть внести у список компенсації вартості техніки аграріям

Народними депутатами України було зареєстровано законопроект №8275 щодо внесення змін до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу», яким додаються до переліку техніки і обладнання для агросектору дрони (безпілотні літальні апарати). Про це повідомляє прес-служба асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Так, до переліку сільськогосподарської техніки додаються безпілотні літальні апарати. Нині окремі аграрії використовують їх для дистанційного зондування посівів, визначати забруднені бур’янами території полів, знаходити механічно ушкоджені ділянки та інше.

Застосування безпілотних літальних апаратів у сільському господарстві — є одним з напрямів, що бурхливо розвивається, а доступ до інноваційних технологій відкриває можливості для покращення діагностики, точного внесення добрив, ЗЗР, або здійснення поливу та низки інших можливостей для агровиробників.

«Аграрна галузь перспективна, але інтенсивне ведення сільського господарства передбачає використання новітніх технологій, систем, обладнання, та відповідно, інвестування значних коштів, що особливо складно для малих і середніх гравців ринку — фермерів, кооперативів, невеликих і середніх сільгосппідприємств», — зазначив Олег Нестеров, координатор комітету техніки УКАБ.

Рішення внести дрони до переліку техніки та обладнання, надасть законні підстави виробникам інноваційних технологій, безпілотних літальних апаратів та обладнання для точного землеробства працювати через програми державної підтримки АПК, що паралельно відкриє доступ аграріям до інновацій.

«На даний момент, дозволити придбати безпілотник за $2-3 тис. може далеко не кожний фермер. Проте, якщо дрони будуть реалізовуватися через програму часткової компенсації вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва, агровиробник може розраховувати на компенсацію 25% ціни безпілотника зарахунок збільшення попиту», — прокоментував Олег Нестеров.

Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку та торгівлі (МЕРТ) додало 37 виробників до переліку вітчизняних підприємств, яким частково компенсуватиметься закупка агротехніки з державного бюджету, і довело їх кількість до 97.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар