Austrian Wines: до чого приведе ранній збір врожаю винограду 2024 року?

 Austrian Wines: до чого приведе ранній збір врожаю винограду 2024 року?

Погодні умови сприяють ранньому збору врожаю

Нещодавно, 9 вересня,  на прес-конференції у Відні президент Австрійської асоціації виноградарів Йоганнес  Шмукеншлагер повідомив про дуже ранній початок цьогорічного врожаю винограду, очікуючи нижчий обсяг урожаю, ніж минулого року: «При 2,0 млн. гл, обсяг вина буде значно нижчим, ніж у середньому за останні кілька років». У минулому році обсяг виробленого вина склав 2,33 млн гл, тоді як середньорічний показник за період з 2019 по 2023 рік становив 2,41 млн гл.  Шмукеншлагер пояснив, що причиною раннього збору врожаю було дуже раннє розпускання бруньок на виноградних лозах разом із достатньою кількістю опадів навесні та спекотними періодами влітку. У всіх виноробних регіонах зараз у розпалі основні збори врожаю, і ми можемо сподіватися на зрілий, гармонійний урожай, повідомляють на austrianwine.com.

Надзвичайно мінлива погода протягом сезону

Тепла весна на початку квітня призвела до дуже ранньої бутонізації, на три тижні раніше, ніж середні багаторічні показники.

«Рання бутонізація завжди пов’язана з ризиком пошкодження через пізні заморозки, які можуть бути аж до середини травня. І справді, у другій половині квітня по всій Австрії були численні пізні заморозки», – повідомив Шмукеншлагер.

У той час як у більшості частин Австрії лише кілька низинних або молодих виноградників постраждали від морозів, деякі регіони Терменрегіон, Кампталь і Вахау постраждали серйозніше.

Раннє розпускання бруньок і цвітіння, велика кількість опадів і спекотні періоди, які наступили протягом літа, є причиною того, чому збір винограду почався так незвично рано. У Бургенланді основний збір врожаю розпочався наприкінці серпня, у Нижній Австрії (Нижня Австрія), Штаєрмарку (Штирія) та Відні (Відень) у перший тиждень вересня.

Однак, Шмукеншлагер пояснив:

«Що стосується обсягів, ми очікуємо, що буде менше врожаю, ніж минулого року, а також порівняно із середнім показником попередніх років. У багатьох виноградниках цього року грона були гірше сформовані, а пізні заморозки та цвітіння також зменшили обсяг».

Через спекотні періоди влітку діаметр винограду, а отже, і врожайність сусла, також у багатьох місцях нижчі, ніж у звичайні роки. Незважаючи на те, що град був сильним для постраждалих регіонів, вплив на загальний урожай винограду в Австрії загалом залишається незначним.

«За інформацією, отриманою з регіонів, цього року очікується урожай вина близько 2,0 млн гл. Це залишає нас приблизно на 15% нижчими, ніж минулого року, який сам по собі не був великим урожаєм», – сказав Шмукеншлагер.

Та завдяки запасам, які мають виноробні  дефіциту вина не буде.

Очікуються особливо щільні, стиглі червоні вина

«Знову винороби зробили все можливе, щоб виноград був здоровим. Попереднє дозрівання внаслідок погодних умов означає, що такий ранній урожай необхідний для досягнення гармонійного співвідношення цукру та кислоти», – пояснив Шмукеншлагер, який задоволений якістю винограду. «Ми можемо сподіватися на зрілий, гармонійний вінтаж, який у деяких випадках може бути трохи більш щільним», – додав президент Австрійської асоціації виноградарів.

Цьогорічний урожай особливо віддасть перевагу червоному винограду. Завдяки невеликому розміру ягід і дуже темному відтінку, концентрованим виноградам ми можемо очікувати щільні, повністю дозрілі червоні вина.

Відповідальне ставлення до випивки, а не загальне судження

Сьогодні побутує враження, що будь-який алкоголь небезпечний і його слід уникати. Проте, не всі алкогольні напої однакові і не кожне споживання є зловживанням. Головне –  відповідально ставитися до алкоголю.

«Як індустрія ми рішуче виступаємо проти зловживання алкоголем, але ми також спростовуємо такі загальні судження. Алкоголь завжди потрібно вживати помірковано та відповідально», – наголошує Шмукеншлагер.

Читайте також: У пиво та шоти доливають кленовий сік: допомагає відновитися після фізичних навантажень

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті