Вино з київських вулиць перетвориться на донат, який буде конвертовано на допомогу ЗСУ
Єднатися і дарувати світу смак вітчизняного вина
«Прокиньтеся, сер, на вас чекають великі справи», – якось так потрібно було б звертатися до сучасного вітчизняного виноробства, якби воно взагалі було живою істотою. І все ж, галузь потроху прокидається, і саме для того, щоб додати їй трохи руху, певніших рішень і вселити надію на відновлення, представники великих і малих виноробних компаній України відпрацювали свій V Національний виноробний форум, організований Торгово-промисловою палатою України та виноробними асоціаціями. Подію присвятили пам’яті журналіста Павла Шеремета, який був одним із перших представників ЗМІ, котрі почали піднімати проблему вітчизняного виноробства. І знову ті, хто живе ідеєю створення бренду національного вина, робить якісні, чесні напої та хоче, щоб українські вина були пізнавані у світі, обговорили шляхи подолання кризи. Їх (тих шляхів) виявилося чимало, як і проблем.
Передусім говорили про інформаційне поле, тобто про його відсутність. Образ українського вина у вітчизняних споживачів досі асоціюється з «гаражними» бормотухами, які не мають нічого спільного зі справжнім продуктом, виготовленим знаними виноробами. Плоди їхньої праці отримують міжнародне визнання, їхню продукцію з задоволенням споживають за кордоном, але не всі місцеві ресторани пропонують українським споживачам куштувати істинно українське вино. Причини звичайні – відсутність маркетингу, реклами та банальної інформаційної підтримки.
Турбує усіх питання землі та, відповідно, перспектив технічного виноградарства, та й пробуксовування законодавства у сфері малого виноробства. Нестабільність ситуації стримує розвиток галузі. Окрім того, присутні на V Національному виноробному форумі зазначили, що є певні корінні економічні проблеми, які не сприяють розвитку виноробства.
Тому за останні пів року асоціації виноробів України напрацювали ряд пропозицій, системне використання яких дасть поштовх розвитку вітчизняного виноробства. Головне – адаптація всіх регламентів та норм до міжнародних тенденцій виноробства. Приміром, йдеться про гармонізацію ставок акцизного збору з європейським законодавством. На жаль, зауважували учасники форуму, ставки непомірно різняться: вітчизняні винороби сплачують уп’ятеро вищий акцизний податок, ніж, приміром, винороби Франції. Не дивно, що на тамтешні виноробні форуми з’їжджаються мало не пів тисячі представників галузі – від потужних до домашніх винокурень.
Продовження статті читайте у журналі “Напої.ТІ” №6 (19). Оформити передплту на видання можна ТУТ.