CraftSAD: крафтова дистилерія відновлюється і тішить новинками

 CraftSAD: крафтова дистилерія відновлюється і тішить новинками

Сімейна дистилерія CraftSAD – приклад справжньої української незламності. Росіяни знищили будинок засновників дистилерії – Лесі й Олександра Слободьян – та виробницво. Але вже зараз виробники не просто працюють, а випускають новинки й мають амбітні плани на майбутнє. Детальніше про це читайте в коментарі Лесі Слободьян журналу «Напої. Технології та Інновації».

– Свою історію ми ведемо від 2014 року. Чому вирішили виробляти самостійно напої? Тому що під час одного із святкувань Нового року спробували домашні напої наших родичів. Відчули на собі, що вони не просто смачні, а легкі й не викликають поганого самопочуття в разі помірного вживання. Мій чоловік Олександр дуже захопився цим і почав експериментувати. Ми придбали обладнання та робили напої спочатку невеликими партіями, тільки для друзів, а потім почали виходити на більш професійний рівень. Перед війною закупили потужніше обладнання та вийшли на рівень виробництва 200 л на місяць. Мали збільшувати потужності нашого виробництва, але все зруйнувала війна, – ділиться Леся Слободьян.

Виробництво CraftSAD було розташоване в Макарові на Київщині. Росіяни знищили будинок подружжя Слободьян, а також лабораторію. Напої, що зберігалися в погребі, теж знищили. Потужніше обладнання згоріло, а менше лишилося. Проте нещодавно подружжя отримало компенсацію від держави та переїхало в новий будинок. Там Леся та Олександр відновлюють виробництво та виготовляють новинки.

– Щоб вийти на ті потужності, які в нас були до війни, треба ще довго працювати. Але крок за кроком, наполегливо ми це зробимо. Зараз ми виготовляємо і класичні українські автентичні настоянки, такі як хріновуха, перцівка, і унікальні авторські напої. Наприклад, презентуємо настоянку, виготовлену за авторським рецептом Олександра, «До борщу». Цей напій із присмаком сала, копченостей зі спеціями. Також є напої зі смаком чорного хліба, пряного узвару тощо. Виготовляємо джини, фруктові дистиляти, кальвадос, грапу, чачу, віскі тощо, – каже Леся Слободьян.

Неодноразово напої CraftSAD здобували цінні нагороди на всеукраїнських дегустаційних конкурсах. І віримо, що в майбутньому виробники здобудуть ще не одну нагороду та презентують багато новинок.

Свої напої Леся та Олександр Слободьян презентували під час Першої міжнародної науково-практичної конференції «Овочівництво та ягідництво: відкритий і закритий ґрунт. Технології та Інновації». Захід, який організувала медіагрупа «Технології та Інновації», відбувся 29 лютого – 1 березня у Києві.

Запрошуємо всіх охочих виробників презентувати свої напої під час XII Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв, що відбудетсья 18 квітня в Києві, в готельно-ресторанному комплексі «Верховина». Детальніше про Форум та його програму читайте на сайті.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті