НАТУРАЛЬНИЙ КОРОК НЕ ШКОДИТЬ ДОВКІЛЛЮ: екодосвід Tapì і Ganau
Що готує для відвідувачів Lviv Art and Wine weekend?
12-13 листопада у Львові відбудеться «Lviv Art and Wine weekend. Творити поміж сирен». Новий формат мистецької і гастрономічної взаємодії стане унікальним майданчиком для підтримки українських виноробів та митців у період війни. Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради (ЛМР).
– У той момент, коли росія намагається нас знищити, кожен українець воює на своєму фронті. Економіка є рушієм відновлення, розвитку країни. Винороби, які попри надскладні умови продовжують працювати, виготовляти український продукт, заслуговують нашої підтримки. Подія «Lviv Art and Wine weekend. Творити поміж сирен» – це хороший майданчик, де ми можемо якісно поговорити про те, як винарням рухатись далі, як допомогти підприємцям, як розвивати українське вино. Тут ми будемо зустрічатись із представниками міністерств, послами різних країн, головами громад, на територіях яких є виноробні, і обговорювати всі наболілі запитання. Ця подія не про розваги, а про спілкування, дискусію, пошук нових сенсів і культуру споживання, – розповіла Христина Лебедь, керівниця управління туризму ЛМР, співорганізаторка події.
Читайте також:
У компанії Chateau Chizay виноград Каберне Совіньйон збиратимуть пізніше
У програмі дводенної події:
- мистецька експозиція творів живопису, скульптури та інсталяції, створених українськими митцями і мисткинями з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Серед творів – скульптура та живопис захисників, які зараз воюють на передовій, переміщені до Львова роботи художників і скульпторів з інших українських міст, де ведуться бойові дії.
- винний маркет із понад 20-ма виноробами з усієї України, кожен із яких сьогодні невтомно працює в умовах воєнного часу та бореться за збереження цієї індустрії;
- форум, де учасники обговорюватимуть майбутнє українського вина, якісне співробітництво і взаємопідтримку у громадах та як продавати українське вино;
- благодійні аукціони колекційних вин та творів мистецтва, представлених на події;
- тематичний лекторій із лекціями мистецтвознавців і винних експертів тощо.
– Зараз ситуація в сфері виноробства не найкраща, адже більшість наших виноградників зараз розташовані на окупованих територіях. Багато виноробів втратили доступ до сировини. Нам довелося переорієнтовуватись, шукати варіанти виходів зі складних обставин. Дуже важливо, що на цій події будуть говорити про виноградарство, культуру споживання, правильне ставлення до вина, поєднання мистецтва і виноробства. Чекаємо всіх на вікенді, щоб показати, що ми робимо, як і для чого», – зазначив Максим Кичма, власник сімейної винарні «Янчинські пагорби».
За словами співорганізаторки Інни Кляп, відвідувачі будуть дегустувати вино, знайомитись з українським продуктом, слухати про розвиток цієї сфери діяльності.
Кошти, виручені із вхідних квитків, продажу продукції на винному маркеті та благодійних аукціонів, організатори перерахують на потреби проєкту НЕЗЛАМНІ (закупівля і виготовлення протезів для цивільних та військових, постраждалих від війни).
Читайте також:
Українські вина презентували в Ірландії
Використання дубової альтернативи у виробництві червоних та білих вин