Український ігристий стиль: чому варто відкрити для себе локальні бренди вина
Чарівні винні погреби Угорщини, які схожі на будиночки хоббітів
Можливо, ви будете здивовані, дізнавшись, що “вино, гідне королів” створюють не у Франції чи Італії, а… в Угорщині. Саме вино з угорського регіону Токай було головним напоєм в Версальському палаці, і Людовик XIV прозвав його королем всіх вин. Цей напій зберігається в підземних льохах-лабіринтах, які схожі на казкові будиночки хоббітів, а їх стіни покриті такою м’якою цвіллю, що в ній потопають руки.
Вино часів Римської імперії
У Токаї виноград вирощували з XIII століття, а вино почали виробляти ще в XV столітті. Але популярні токайські вина стали саме завдяки Людовіку XIV, який оцінив легкий медовий відтінок в напої. А точніше, принцу Трансільванії: адже саме він подарував величезну кількість пляшок французькому королю.
Виноградники тут лежать на вузькій ділянці приблизно в чотири кілометри шириною між двома річками, і розтяглися вони майже на 90 кілометрів. Токай – дуже мальовниче місце з хитромудрим візерунком виноградників, невеликими селами і зовсім чарівними погребами, які можна побачити, мабуть, тільки тут.
Багатоповерхівки з погребів
Особливої уваги заслуговують винні погреби місцевих сіл: вони вириті прямо в схилах пагорбів і йдуть під землю. Вхід в них під трикутним дахом, який влітку вкритий травою, а взимку – снігом. Вони до божевілля схожі на будиночки хоббітів, такі ж крихітні і затишні.
Але маленькими вони тільки здаються на перший погляд (хоча, звичайно, до найбільшого винного льоху Європи їм дуже далеко): всі вони йдуть під землю на глибину від 10 до 40 метрів. Це справжній лабіринт під пагорбами, деякі мають розвилки, кілька відгалужень і багаторівневі підвали. Села Токаю навіть називають багатоповерховими, але тільки їх “багатоповерхівки” розташовані під землею. Якщо скласти всі льохи, то їх довжина простягнеться на цілих сорок кілометрів!
Свій мікроклімат і особлива цвіль
Всі льохи належать місцевим жителям, і їх величезна кількість: буквально один льох на один будинок. У самому регіоні Токай розташовано 28 сіл, і практично всі жителі живуть виноробством. Тут ідеальний клімат не тільки для вирощування винограду, але і для бродіння вина: справа в тому, що в токайських підвалах ідеальний мікроклімат. І забезпечує його особлива благородна цвіль.
Стіни погребів покриті таким шаром цієї цвілі, що якщо прикласти до стіни руку, то вона може повністю в неї зануритися. Але саме через це токайське вино має специфічний післясмак, а також темно-золотистий відтінок, який більше нагадує відтінок хліба, ніж звичного вина.
Читайте також: УКРАЇНА ПІДПИСАЛА ДЕКЛАРАЦІЮ МІНІСТРІВ 37 КРАЇН НА ПІДТРИМКУ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОЇ ГАЛУЗІ
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!