Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
БРОВАРНЯ STU MOSTOW – СУЧАСНИЙ ТРЕНД НА РИНКУ КРАФТОВОГО ПОЛЬСЬКОГО ПИВА
Одна з найвідоміших крафтових броварень Вроцлава (Польща) Stu Mostow («100 мостів») у грудні цього року святкує своє 10-річчя. За цей час її власники – Арлетта Жємян з чоловіком Ґреґором, розширили свій бізнес з невеликого крафтового виробництва, де починали працювати 4 людей, до однієї з найвідоміших броварень, де сьогодні до варіння пива та виготовлення смачних закусок залучено 120 працівників. До речі, саме пивоварня Stu Mostow із Вроцлава свого часу презентувала три ексклюзивні сорти пива, звареного із додаванням лохини, на 6-й конференції Blueberry в Польщі. Такий неординарний підхід до пивоваріння запам’ятався всім учасникам конференції, зокрема співзасновниці медіагрупи «Технології та Інновації» Катерині КОНЄВІЙ, яка через кілька років отримала нагоду відвідати броварню і на власні очі побачити, як тут варять пиво. Власниця пивоварні Stu Mostow Арлетта Жємян провела невелику екскурсію виробництвом, розповіла історію створення та розвитку броварні, поділилася тонкощами цієї справи, ну і, звісно ж, в поєднанні з власними унікальними закусками до хмільного.
Усе починалося з любові до пива
– Ми з моїм чоловіком Ґреґором зовсім не броварі, а просто дуже любимо пиво. Чимало подорожуючи по світу, завжди куштували його у різних країнах. Коли ж повернулися до Польщі у 2012 році, вирішили розвиватися саме у цьому напрямі. На той час у нас в країні було мало пива хорошої якості. Власне тому ми й вирішили займатися пивоварінням, мріючи про хороше та спокійне життя. Перше пиво зварили 2014 року, – пригадує Арлетта Жємян.
І життя було хороше, але зовсім не спокійне. Адже роботи було багато, її довелося поєднувати з навчанням нової справи, їздили навіть вивчати досвід роботи броварів у Німеччині та Чехії. Також потрібно було формувати команду, і найголовніше – знайти професійного броваря, який допоміг би розібратися в усіх тонкощах пивоваріння.
Нині засновники пивоварні досконало вивчили всі тонкощі цього процесу. Разом з ними працюють кваліфіковані професіонали. Адже у Вроцлаві, у Природничому університеті, сім’я Арлетти та Ґреґора допомогла організувати аспірантуру спеціально для навчання пивоварінню. Завдяки цьому до них на стажування приходять освічені люди, які стають частинкою команди і далі розвивають свої вміння та навички. Власне, так студенти перетворюються на пивоварів.
Наприклад, наш головний бровар, починав ще студентом, потім став асистентом броваря, а зараз він головний. Спочатку ми мали лише одного броваря, який допомагав нам з Ґреґором налаштувати процес пивоваріння, але ми і самі тоді багато навчалися, – розповідає пані Арлетта.
Особливі технології пивоваріння у пивоварні Stu Mostow
Усе пиво у Browar Stu Mostow вариться за особливими технологіями. Адже тут працюють пивовари, які використовують власні рецепти приготування напою, для якого є аж дві броварні: на 20 гектолітрів, та менша – на 10. Перша – для класичного пива, такого як пілз, APA, IPA, смак якого можуть доповнювати фруктами, і друга – де роблять «дике» пиво. Воно відрізняється тим, що до його складу додають інші дріжджі – «дикі», і час ферментації напою набагато довший. До речі, цей процес чимось нагадує виробництво натуральних вин.
Загалом, ця технологія – перша такого типу в Польщі. Потужність пивоварні 20 гектолітрів, а танки-ферментатори мають 20, 40, 60 і 100. Максимальна виробнича потужність Browar Stu Mostow – 14 000 гектолітрів пива на рік.
Окрім «дикого» пива, у броварні роблять також міцне – на бурбоні, віскі Burbon Burlarge, а також Orange espresso save та ще багато цікавих сортів хмільного напою.
У пивоварні встановлене обладнання німецької компанії Braukon. Це одна з найбільш впізнаваних і шанованих компаній у світі з індустрії пивоваріння. Установки повністю автоматизовані й дають можливість виготовляти продукцію дуже високої якості. Ця броварня перша запровадила таку технологію на польському ринку. Загалом, тут полюбляють і не бояться застосовувати інноваційні технології. Серед найпопулярніших інновацій – холодне охмелення, виробництво пива з великою кількістю фруктів, які не ферментуються, і виготовлення безалкогольного пива без тунельної пастеризації.
Крім того, тут також експериментують, щоб дивувати вимогливих клієнтів цікавими продуктами. До таких технологій належить метод Oatmeal overnight, або кисле пиво з використанням підкислювальних дріжджів, або пиво, виготовлене за допомогою методу kettle souring.
Якість у пріоритеті
– Для нас головне – це якість нашої продукції та постійне навчання й розвиток. Коли ми починали свою справу, у Польщі було лише близько десятка крафтових пивоварень, зараз їх майже чотири сотні. Але ми завжди ставили якість на перше місце у своїй роботі. Тому коли через два роки після відкриття нашої броварні, ми відкрили ще й тапрум, де подавали їжу та пиво, вирішити ще й облаштувати пекарню біля броварні, бо хотіли робити власний крафтовий хліб. У пекарні ми зараз використовуємо макуху, солод, пивні дріжджі, додаємо пиво в кренделі, – ділиться Арлетта Жємян.
У броварні обладнаний тапрум, звідки відвідувачі можуть спостерігати за процесами приготування пива. А під час оглядових екскурсій можна дізнатися про переваги крафтового напою, який вистояний і доферментований, він потребує більше часу для виготовлення та найкращих компонентів (солод, вода, хміль, дріжджі). Зрозуміло, що такий продукт не може коштувати, як масове пиво, де всі процеси скорочуються і пришвидшуються за допомогою хімічних додатків, які дозволяють за кілька днів отримати пиво.
Зараз Browar Stu Mostow – це не просто варіння пива, адже значну частину цієї крафтової справи займає гастрономія, власне для цього тут відкрили кухню та пекарню. Розвиток цього напряму став важливим етапом в роботі броварні, тому шеф-кухарі та пивовари працюють разом щодня. Завдяки такому підходу до справи, відвідувачі можуть навчитися поєднувати їжу з пивом, відчувати різницю смаків і, нарешті, зрозуміти, чим крафтове пиво відрізняється від масового.
Продовження матеріалу ви зможете прочитати у нашому журналі за посиланням: https://techdrinks.info/product/beer-technologies-innovations-2-3-31-32-2024/
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!
Читайте також: Пшеничне пиво різних стилів із дріжджами від компанії Fermentis