BrauBeviale 2023: у Німеччині відбулася найбільша міжнародна виставка в галузі виробництва напоїв

 BrauBeviale 2023: у Німеччині відбулася найбільша міжнародна виставка в галузі виробництва напоїв

Найбільша в світі спеціалізована виставка в галузі виробництва напоїв BrauBeviale 2023 відбулася в Нюрнберзі, в Німеччині, з 28 по 30 листопада. Виставка відбулася вперше після 4-річної перерви. На події зібралися відвідувачі з понад 120 країн. Учасники виставки презентували всі сектори виробництва напоїв. Журнал «Напої. Технології та Інновації» – інформаційний партнер BrauBeviale вже впродовж багатьох років. Цього року виставку відвідала співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Надія ЯЩУК.

Рольф Келлер, керуючий директор організатора YONTEX, задоволений результатами виставки. Він зазначив:

– Виставку відвідали учасники з понад 120 країн з усіх секторів виробництва напоїв. Подія знову здобула високі оцінки: технічний обмін між експертами, багато експонентів і глибокі теми, які були розглянуті в допоміжній програмі, надзвичайно добре сприйняли відвідувачі. Виставка BrauBeviale ще раз підтвердила свою позицію в галузі, коли йдеться про надання відповідей на поточні виклики.

Зали з великою кількістю відвідувачів та інтенсивні дискусії були головною перевагою для багатьох експонентів. Ключовими темами були енергозбереження у виробничому процесі, нові системи розливу та оптимізація ефективності завдяки вдосконаленню автоматизації. Крім того, експоненти надали відповіді на вимоги європейського пакувального законодавства та продемонстрували усвідомлення необхідності послідовного узгодження виробничих процесів з критеріями стійкого виробництва.

Програма BrauBeviale Forum знову представила широкий спектр ідей, починаючи від безпеки сировини в умовах зміни клімату та закінчуючи найкращими прикладами маркетингу. В останній день виставки Export Forum German Beverages надав цінні ідеї щодо розвитку продажів німецьких напоїв на привабливих міжнародних ринках. Як численні виклики та зміни сьогодення впливають на харчову промисловість і виробництво напоїв? Це питання було розглянуто у вступній презентації спеціалістів сектору харчових продуктів і напоїв.

Допоміжна програма також дала потужний поштовх для всієї галузі: The logistik lounge, наприклад, продемонстрував численні рішення для повторного використання та зробив позитивні пропозиції щодо майбутнього напрямку логістичного ланцюга під час дискусійних форумів.

Табір для молодих талантів – Young Talents Camp – розпочався не менш багатообіцяюче: нова концепція, спрямована на залучення молодих талантів покоління Z до всіх сфер і рівнів індустрії напоїв, була неймовірно успішна. Завдяки табору молодих талантів команда BrauBeviale створила невимушене місце для зустрічей, де молоді спеціалісти спілкувалися з представниками своєї вікової групи. У таборі молодих талантів протягом трьох днів ярмарку діяла індивідуальна програма. Теми програми включали зворотне наставництво, мережевий круглий стіл з HR-експертами, погляди на повсякденне життя впливових осіб та практичні приклади використання штучного інтелекту в контролі бродіння, а також довідкову інформацію щодо розробки інновацій у виробництві напоїв.

– Ми отримали чудові відгуки про Young Talents Camp. Я вже можу сказати, що ми будемо активізовувати нашу діяльність у цій сфері на користь усієї галузі, – зазначив виконавчий директор Андреа Калрайт.

Завдяки спеціальній програмі, присвяченій темі «Переробка винограду та управління підвалами», виставка BrauBeviale 2023 відкрила новий шлях. Учасники мали змогу презентувати свою продукцію для виноробної галузі. Це була нова платформа, на якій виноградарі могли дізнатися про рішення для свого бізнесу.

Компанія Weyermann® Malting презентувала на вистаці нове ексклюзивне видання The Weyermann® Almanac of World Beer Recipes від співавторів Томаса Краус-Вейерманна та Горста Дорнбуша. Томас Краус-Вейерманн – один із провідних світових експертів із солодоваріння й пивоваріння та співгенеральний директор Weyermann® Malting Company у Бамберзі (Німеччина). Горст Дорнбуш — колишній пивовар і засновник Cerevisia Communications LLC, консалтингової та контент-маркетингової фірми в міжнародній пивоварній промисловості у Вільямсбурзі, Вірджинія, США. Разом вони втілили свій спільний досвід у виробництві пива в цю фундаментальну роботу.

European Beer Star

У межах виставки відбувся найбільший міжнародний дегустаційний конкурс пива у світі –European Beer Star. Це своєрідний пивний чемпіонат світу. Серед презентованих сортів пива були й добре відомі різновиди, такі як German-Style Pils, South-German Style Hefeweizen hell, і екзотичні сорти: Herb, Spice Beer, Wood and Barrel-Aged Sour Beer тощо. Цього року за нагороди змагалися 2356 сортів пива від 553 пивоварень із 47 країн-учасниць. Пиво із 74 категорій оцінювало 150 професійних суддів.

Відомі українські пивоварні – MOVA і «Правда» – здобули золоті нагороди на цьому найбільшому і найстарішому конкурсі Європи European Beer Star. Церемонія нагородження переможців відбулася 29 листопада. Зокрема, пиво Dark Beer non-alcohol від MOVA отримало золото в категорії «Неалко лагер нового стилю». Пивоварня «Правда» здобула нагороди за таке пиво: «Леополіс Портер» (золото в категорії Strong Porter), «Чорнобаївка» (золото в категорії Strong Smoked Beer, або Rauchbier).

– Це як два олімпійські золота. Проміжкова вершина нашої 9-річної історії. Нагороди першочергово належать 10-ти воїнам ЗСУ з команди «Правди». Нашому професійному brew team-у. Усьому українському крафтовому пивоварінню, в тому числі зруйнованим і втраченим в окупації пивоварням. Нашим гостям, постачальникам і медіа. Ми всі заслужили трошки хороших новин. Прямуємо далі, бо є що йти, – зазначив співзасновник Театру пива «Правда» Юрій ЗАСТАВНИЙ.

Українські компанії на виставці

Українські компанії також відвідали виставку BrauBeviale. Серед них – «Оболонь», «А.М.В.-Карпати», First Dnipro Brewery, «Старгород», Bierwelle, Ale Point, «Бердичівський пивоварний завод», Verallia, головний технолог пивоварні BLINKERS BREW (Румунія, м. Тімішоара), залучений технолог пивоварні «ШО бревері» Юлія Кириленко та ін.

Відвідала виставку компанія UBC Group. Враженнями поділився президент UBC Group Ігор Гуменний на офіційній фейсбук-сторінці:

– Це вже наша 20 виставка BrauBeviale, де ми беремо участь. Для нас і для індустрії загалом – це виставка досягнень. Ми продемонстрували все, що ми зробили за весь рік.  Від нового, «зеленого», енергозберігаючого, повністю працюючого на відновлюваних джерелах холодильного обладнання  А-класу,  різноманітної Promo-продукції – до різноманітних IT-рішень, які зʼявляться на ринку в майбутньому. Для нас це не просто бізнес-виставка. Це місце зустрічі з партнерами, з якими ми працюємо по 20-30 років. В звичайному бізнес- процесі, щоб зустрітись у Копенгагені, Дубаї, Цюріху й Атланті, потрібно витратити не один тиждень і пролетіти тисячі кілометрів. А на виставці BrauBeviale всі збираються в одному місці.

Повний комплекс технологічного обладнання для виготовлення видувних форм будь-якої складності для всіх типів видувних машин презентувала компанія PET Technologies. Зокрема, учасники виставки ознайомилися з видувною машиною APF-Max 2 – новою моделлю в серії автоматичних машин APF-Max.Також свою продукцію презентував Завод пакувального обладнання «Термо-Пак».

Виставку BrauBeviale відвідала й команда пивоварні «Уманьпиво».

– Форум Brau Beviale – місце, де виробники представляють відвідувачам і учасникам виставки своє обладнання та новітні технології в галузі. Наша команда здобула чудовий досвід, адже такі заходи надзвичайно важливі для розвитку та вдосконалення пивоварні, – поділилися враженнями у пивоварні.

Перша за часи ковіду та війни виставка BrauBeviale відбулася в Нюрберзі. Велике щастя бути тут сьогодні, не зважаючи ні на що, побачити всіх партнерів, розповісти, що Україна є, працює, розвивається, відвідує такі заходи, цікавиться новими технологіями, обладнанням, та здобуває медалі на міжнародному конкурсі European Beer Star, що відбувся в межах виставки. Щиро вітаємо пивоварню «Правда» та Mova із здобуттям золота! – поділилася враженнями співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Надія Ящук.

Високий рівень інтересу міжнародної аудиторії

Виставка BrauBeviale 2023 знову позиціонувала себе як платформа для розвитку галузі в інших європейських країнах. Близько 45 % експонентів приїхали з-за кордону. Потенціал події визнали й представники інших країн. Відвідали виставку Генеральний консул Італії Серджіо Маффеттоне та Генеральний консул США Тімоті Лістон. Візит Генерального консула Італії був особливо зосереджений на італійських експонентах, які становили другу за чисельністю групу експонентів після німецьких. Американський генеральний консул поінформував про постачальників з інноваційними рішеннями. Крім того, відвідавши Young Talents Camp, він акцентував увагу на темі залучення молодих талантів – одному з найактуальніших завдань галузі на найближчий час.

Організатор виставки YONTEX вважає такий високий рівень інтересу підтвердженням того, що компанія перебуває на шляху до подальшого розвитку та спеціалізації свого продуктового портфоліо для пивоварної промисловості та індустрії напоїв.

Наступна виставка BrauBeviale відбудеться 26–28 листопада 2024 року. Слідкуйте за новинами на сайті «Напої. Технології та Інновації».

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті