Благодійний фонд у пам’ять про сомельє Вікторію Замченко уже почав функціювати

 Благодійний фонд у пам’ять про сомельє Вікторію Замченко уже почав функціювати

Почав функціювати благодійний фонд Victoria, створений у пам’ять про Вікторію Замченко — сомельє goodwine, яка 17 жовтня 2022 загинула внаслідок атаки дронів, які росія випустила на Київ. Вікторія пішла з життя разом зі своїм чоловіком Богданом. Вони чекали на дитину. Діяльність Фонду буде спрямована на підтримку молодих сімей України, повідомляє goodwine.

​​– Віка працювала в компанії 6 років і була одним з найкращих сомельє України. Вона часто казала: «Треба менше себе жаліти». Її загибель — велике горе для нас, але ми вирішили трансформувати наш біль у добрі справи. Фонд опікуватиметься проєктами, завдяки яким ім’я Віки пам’ятатимуть, – зазначає співвласник goodwine Дмитро КРИМСЬКИЙ.

​​Першою частиною проєкту стане реліз вина, зробленого у партнерстві з українською виноробнею Stakhovsky Wines. Мерло 2019 під назвою Victoria вже готове, знайти його можна на полицях goodwine та Bad Boy. Саме його Вікторія відзначила у своєму останньому огляді українських вин. Усі кошти від продажу вина будуть передані Фонду Victoria.

​​Друга частина — спільне створення goodwine та Stakhovsky Wines виноградника на окремій земельній ділянці у господарстві Сергія Стаховського. Запланована площа виноградника — 0,5 га, а кількість вина, що буде випускатися — близько 5000 пляшок.

​​– Ми плануємо засадити землю лозами бургундського Піно-Нуару та почати виробляти круте вино. Вже зараз активно зайняті пошуком гідних лоз у Бургундії. У цьому питанні нам допомагають партнери: Jean-Nicolas Méo (Domaine Méo-Camuzet), Luc Pavelot & Gary Roshke (Domaine Pavelot), Christophe Rochet (Domaine Doudet-Naudin), Thibault Gagey (Maison Louis Jadot). Це поважні та відомі на весь світ виробники, які виявили бажання взяти участь у проєкті, за що їм, звичайно, дякуємо, – йдеться в повідомленні goodwine.

​​За попереднім планом, перші лози буде висаджено навесні 2024 року, а перший врожай вина можна очікувати у 2028 році. Цей український Піно-нуар теж будет називатись Victoria. Всі кошти від його продажу будуть направлятися до однойменного фонду та йти на підтримку молодих українських сімей. 

Читайте також:
Вино з лохини, жимолості та інших ягід: у Житомирі виготовляють виноградні та плодово-ягідні вина
Українські концентровані соки постачають у 15 країн світу

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті