Beer and music pairing: від лагеру та портера до джазу та року

 Beer and music pairing: від лагеру та портера до джазу та року

Алкогольний фудпейринг – дружба та розуміння шеф-повара та бармена. А от музичний beer pairing – ідеальні стосунки пива та музики, коментує 24 канал. Жанрів музики – багато, сортів пива теж вдосталь, тому підхід до поєднання таких речей хоч й індивідуальний, але цілком логічний.

На наше сприйняття світу та ситуацій впливають емоційні фактори. Але про психологію говорити сьогодні не будемо. Просто згадаймо, чи бувало так, що за келихом пива в колі друзів ви відчували, що атмосфера не та? Навіть якщо люди не змінились навколо, а заклад – досі ваш улюблений. Причина може бути в музиці, яка грає на фоні. Тому beer and music pairing – це важлива річ як для нас особисто, так і для ресторанів та пабів.

Не дарма науковий журнал Frontiers in Psychology проводив дослідження, результатом якого став висновок: якщо грає правильна музика, то навіть пиво може здаватись ще смачнішим. Різні жанри підсилюють гіркоту, солодкість, кислинку або бархатистість смаку пінного напою. Тож, залежно від того, келих якого сорту пива ви тримаєте в руці, яка музика до нього пасуватиме?

Солодкі сорти пива

Світлий лагер, пільзнер, вайсбір, бельгійський ель та солодкі фруктові сорти пива мають світлий золотистий колір та свіжий смак. Такі сорти ще вважають літніми варіантами, які підходять до спекотних днів. Їх гіркота дуже м’яка і практично непомітна, а для їх створення часто використовують фруктові ефіри. Тому це пиво вважається м’яким та спокійним.

От звідси й можна відштовхуватись, обираючи до таких сортів музичний супровід. Композиції з фортепіано, флейтою та гармонічними настроями – ідеальний вибір. Ці інструменти мають високе та чисте звучання і зазвичай представлені легкими і піднесеними піснями. Якщо спробуємо перевести це вже у відомі нам жанри, то слід увімкнути щось улюблене з джазу, соулу, лаунджу чи пост-року. Якщо важко щось пригадати, то можете почати з наших рекомендацій.

Сучасне
Jamie Cullum – Edge Of Something

Класика
The Velvet Underground, Nico – Sunday Morning

Кисле пиво

Ламбік, ель, гозе – колірна палітра цих кислих сортів найрізноманітніша – від насиченого червоного до золотого солом’яного. Пахне такий напій найчастіше фруктами і має специфічний гострий дріжджовий аромат та кислий і терпкий смак. Такі сорти пива найкраще поєднуються зі швидкою музикою, яка має сильні ритми та дисонанс, тобто коли дві протилежні ноти грають разом.

Тож до кислого пива чудового підійдуть поп-рок, техно, фанк, диско, кантрі та фольк. В цих музичних напрямках використовується одночасно багато музичних інструментів, а деякі жанри доповнюються ще додатковими ефектами, а непоєднувані звуки лунають так, що весь цей мікс перетворюється в одну цілу й легку у сприйнятті мелодію.

Сучасне
Sheryl Crow – Still The Good Old Days ft. Joe Walsh

Класика
The Beatles – Don’t Let Me Down

Пиво з гіркуватим смаком

Портер, стаут, IPA – це сорти, які відрізняються гіркотою. Певні з них сильнішою, інші – більш збалансованою та легкою. Часто їм надають також смакові відтінки ірису, карамелі, шоколаду та кави. Від інших сортів – фруктових та кислих – вони відрізняються темно-коричневим, іноді аж до чорного, кольором і тривалим післясмаком.

Такі темні сорти пива і гіркуватий смак однозначно найкраще доповнюються піснями «темнішими», які мають синтезатор, сум та музичну гіркоту. Простіше кажучи, різновиди року, транс, хороркор та грайм. Ці жанри брутальніші, похмуріші, проте часто доповнюються також динамічними та потужними вокальними ритм-секціями. Ударники, бас та ритм-гітара викликають бажання такі треки поєднувати саме з гіркуватим пивом.

Сучасне
Skillet – Legendary

Класика
Nirvana – Smells Like Teen Spirit

Перед тим, як ви обирати пісню та виконавця до улюбленого сорту пива, візьміть до уваги:

  • Високі тони посилять солодкість;
  • Невідповідні, «гострі» тони посилять кислинку;
  • Низький бас підсилює гіркоту.

Смакуйте улюбленим пивом з досконало підібраною музикою, стравами та людьми.

Читайте також:
Як ефективно запустити пивоварний проєкт: досвід SHO Brewery
Компанія SALM: ідеальне обладнання для виробництва бездоганного пива

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті