Аграрії погрожують владі потужним страйком

 Аграрії погрожують владі потужним страйком

Представники аграрного сектору вимагають від влади прийняти наступного тижня законопроект про повернення експортного ПДВ технічних та олійних культур. Відповідне звернення зачитав у стінах Ради народний депутат Іван Мірошінченко, повідомляє agropolit.com

Наразі документ зареєстрований у Раді, але на розгляд його досі не вносять.

«Заяви про підтримку законопроекту № 7403–2, який спрямований на те, щоби повернути відшкодування ПДВ на операції з експорту сої та ріпаку, прийняли 13 обласних рад та близько 40 районних рад. Нашу позицію повністю поділяють провідні аграрні асоціації — ВАР, «Українська аграрна конфедерація», УКАБ, Всеукраїнська асоціація сільських і селищних рад, Аграрний союз України, а також — ГО «Бізнес-Варта». З огляду на це, ми вимагаємо невідкладного розгляду законопроекту № 7403–2 і закликаємо парламент його підтримати. У протилежному випадку попереджувальна акція аграріїв у вигляді блокування доріг та дана акція депутатів у парламенті буде вже не попереджувальною, а всі перейдуть до більш жорстких дій починаючи із вівторка наступного тижня», — зачитав вимоги аграріїв Мірошінченко.

За словами народного обранця, причина в таких радикальних настроях криється в небажанні депутатів вирішити болюче для виробників питання повернення експортного ПДВ на технічні культури.

«Влада зробила тимчасову «подачку», вирішивши, що це заспокоїть аграріїв. Проте, ми відповідально заявляємо, що не будемо зупинятися на досягнутому і вимагатимемо повного скасування скандальних «олійних» поправок!», — пояснює причини обурення з боку аграріїв Іван Мірошніченко.

На думку нардепа, якщо фермери не отримуватимуть відшкодування ПДВ, це відсіче їм шлях до продажу олійних культур на експорт, що зробить продаж сировини на внутрішньому ринку єдиним можливим варіантом. А це викличе падіння внутрішніх закупівельних цін на сою та ріпак на 16–17 %. Тобто, посеред сезону фермерів поставили перед фактом: у них будуть забирати мільярди гривень щороку.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар