В Україну будуть імпортувати тільки оригінальний коньяк

 В Україну будуть імпортувати тільки оригінальний коньяк

З 1 листопада Україна зупинила імпорт закордонної продукції з етикетками «Cognac»/«Коньяк», що не відповідає технічним умовам для цього найменування, відповідно до Угоди про Асоціацію між ЄС та Україною.  Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики і продовольства.

Угода про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, що вступила в дію 1 вересня 2017 року, передбачає взаємний захист певної кількості географічних зазначень («ГЗ»), серед яких «Коньяк», в Україні.

За повідовленням, використання назви, що є ГЗ «Cognac»/«Коньяк» для продуктів, що походять з третіх країн та не відповідають технічним умовам виробництва коньяку, з цього моменту забороняється на території України.

24 січня 2022 року, в результаті прийняття нових нормативних актів, що включають захист ГЗ, найменування «Cognac» було включене до митного реєстру, що є обов’язковою умовою для введення в дію захисту ГЗ «Cognac» на території України.

Був встановлений перехідний період, щоб імпортери змогли змінити етикетки на своїй продукції, що не відповідає цьому ГЗ. Перехідний період був продовжений до 31 жовтня 2022 року (включно), враховуючи драматичні обставини в Україні.

Починаючи з 1 листопада 2022 року, корпорація «Укрвинпром» спільно з Національним міжпрофесійним бюро Коньяку («БНІК») є відповідальними за захист ГЗ «Cognac» на території країни і за кордоном та будуть вживати необхідних заходів проти продукції, імпортованої та представленої під найменуванням «Cognac» та/або «Коньяк», якщо вона не відповідає технічним умовам, встановленим для ГЗ «Cognac», відповідно до Угоди про Асоціацію, підписаної між ЄС та Україною.

Читайте також:
Як війна вплинула на ринок алкогольних напоїв?
Використання дубової альтернативи у виробництві червоних та білих вин

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті