24 найкращих вин України оберуть Masters of Wine з різних країн світу

 24 найкращих вин України оберуть Masters of Wine з різних країн світу

Команда Wines of Ukraine анонсувала унікальний проєкт – «ТОP 24 BEST WINES OF UKRAINE», у межах якого будуть визначати найкращі вина України. Мета цього проєкту – просувати бренд «Wines of Ukraine» на глобальному рівні, змінити глобальне сприйняття українського вина, підвищити обізнаність про бренд та сприяти розвитку експорту для українських виноробів. Проєкт реалізується в колаборації з Masters of Wine з Великої Британії, Фінляндії, Нідерландів, Німеччини та Польщі.

Masters of Wine проведуть сліпу дегустацію близько 100 українських вин 28–29 липня у Варшаві. Після дегустації буде оголошено TOP 24 (та шортліст ТOP 12) найкращих українських вин сезону 2024 року. 

– Лише 416 осіб досягли найвищого рівня експертизи в галузі вина та отримали титул Майстра вина (MW). Вони проходять сувору підготовку та іспити, щоб здобути цей престижний титул, демонструючи виняткові знання та здатність до дегустації широкого спектру вин і регіонів. Майстри вина мають важливе значення у формуванні думок про вина у всьому світі, оскільки вони є довіреними авторитетами та впливовими фігурами в індустрії. Їхні оцінки та рекомендації мають значну вагу серед споживачів, винних професіоналів та медіа. Як шановані експерти, Майстри вина допомагають формувати сприйняття, встановлювати тенденції та керувати рішеннями щодо купівлі, відіграючи важливу роль у формуванні глобального винного ринку, – кажуть представники Wines of Ukraine.

У проєкті Wines of Ukraine візьмуть участь такі Masters of Wine:

 • Sarah Abbott, MW (Велика Британія)
 • Richard Bampfield, MW (Велика Британія)
 • Cees van Casteren, MW (Нідерланди)
 • Caro Maurer, MW (Німеччина)
 • Heidi Makinen, MW (Фінляндія)
 • Wojciech Bonkowski, MW (Польща).

Які можливості отримають вина-переможці проєкту?

 1. У мережі супермаркетів СІЛЬПО з’являться брендовані полиці «ТOP 24 BEST WINES OF UKRAINE», де будуть представлені вина, які оберуть експерти.
 2. На сайті ukr.wine з’явиться окремий розділ з інформацією про ці вина.
 3. Після заходу плануються щонайменше 6 Road Show з обраними винами в Європі та Україні.
 4. Захід буде активно висвітлено в національних та міжнародних медіа.

До участі запрошують виноробні, що відповідають таким критеріям:

 • ЛИШЕ ліцензовані виноробні;
 • мають намір виходити на експортні ринки чи вже там є;
 • SKU, що подаються на дегустацію, є в наявності в кількості не менше ніж 2000 пляшок для майбутніх продажів (важливо: саме того вінтажу, що подається на дегустацію);
 • готовність підписати контракт із мережею Сільпо;
 • при реєстрації на дегустацію чітко вказується ціна на внутрішньому ринку, а також ціна EXW на поточний вінтаж, що не може змінюватись постфактум у разі потрапляння до списку TOP 24/ TOP 12;
 • готовність надати не менше ніж 12 пляшок кожного SKU, що потрапили до списку «TOP 24 BEST WINES OF UKRAINE», для майбутнього представлення на Road Show (по 2 пляшки на 6 заходів в 6 країнах).

Більше деталей та умови участі за посиланням.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті