100 років від дня народження Василя Зінченка, професора виноробства

 100 років від дня народження Василя Зінченка, професора виноробства

26 жовтня, Україна вшанувала 100-ту річницю з дня народження українського вченого в галузі виноробства Василя Зінченка, творця сучасної школи стабілізації та біохімії вин, який був патріотом України та прихильником політики протекціонізму – підтримки та захисту вітчизняного товаровиробника від іноземної конкуренції. Його наукові праці були спрямовані на створення вітчизняних технологій та допоміжних препаратів для перероблення винограду та обробки вин.  

Закінчив Одеський сільськогосподарський інститут (1949). Працював на виробництві; у 1952–1955 рр. – державний інспектор з якості вин Міністерства харчової промисловості СРСР; у 1956–1959 рр. – головний інженер та директор Берегівського винзаводу; у 1959 році – в Інституті винограду і вина “Магарач” УААН (Ялта); у 1965–1975 рр. – зав. кафедри виноробства Кишинівського політехнічного інституту. Наукові дослідження: технологічне значення у виноробстві полісахаридів винограду і вина; технології перероблення винограду, виробництва виноматеріалів, стабілізація вин. Вчений обгрунтував теоретичні основи й режими потокової технології оброблення виноматеріалів і соків з використанням неорганічних природних синтетичних сорбетів, органічних матеріалів та ферментних препаратів.

У 1975 р. Василь Зінченко повернувся до Ялти у Всесоюзний НДІ виноробства та виноградарства «Магарач» Мінхарчопрому СРСР на посаду завідувача відділу стабілізації та нормування вин. На той час, головною проблемою виноградних вин у колишньому СРСР – їх нестабільність та  схильність до різних видів помутнінь. Термін гарантійного зберігання готових вин в колишньому СРСР – 3 місяці. Тоді як за кордоном гарантійний термін зберігання вин – не менше 1-2 років. Зінченку В.І. доручали розв’язувати ці складні питання.

Василь Зінченко автор 15 книг і монографій з біохімії та технології вин, 40 Авторських свідоцтв на винахід СРСР і патентів України, понад 180 наукових публікацій.

Під науковим керівництвом професора Зінченка В.І. захищено 14 кандидатських та 5 докторських дисертацій.

За всю 195 – ти річну історію існування Інституту винограду і вина «Магарач» УААН професор Зінченко В.І. є єдиним науковцем з виноробства, під керівництвом якого у 1984 р. молоді вчені Інституту отримали найвищу нагороду колишнього СРСР в галузі науки та технік – «Премію Ленінського комсомолу».

Помер професор виноробства Василь  Зінченко 22 жовтня у 2009 році у м. Ялта.

Читайте також: Виноград і вино Канади

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті