Які алкогольні напої вживають українці?

 Які алкогольні напої вживають українці?

Новорічні свята — традиційний період, коли споживання алкогольних напоїв збільшується. Експерти алкогольного ринку розповіли про те, наскільки змінилися вподобання українців за останній рік і чи є попит на алкогольні напої саме українського виробництва.

Якщо звернутися до соціологічних даних, то останні опитування стосовно вживання алкоголю українцями проводила група «Рейтинг» наприкінці квітня 2021 року. Результати показали, що з 66% опитаних (загалом їх було 1 500 осіб старше 18 років) алкогольні напої вживають:

  • 33% — рідше, ніж раз на місяць;
  • 26% — кілька разів на місяць;
  • 7% — кілька разів на тиждень;
  • 1% — кожного дня.

А 32% опитаних взагалі не вживають алкогольні напої.

Запрошуємо на профільну конференцію «Успішне виноградарство та виноробство» 10-11 лютого 2022 року

Частіше алкоголь вживають чоловіки, молодь і люди середнього віку та більш забезпечені. Молодь частіше вживає алкоголь, незалежно від типу поселення, а в містах молодь і люди середнього віку вживають його однаковою мірою.

Опитані групою «Рейтинг» серед найпопулярніших назвали вино (36%) і пиво (29%). Горілці надають перевагу 20%, коньяку — 17%, домашнім винам, настойкам — 14%, шампанському, ігристим винам — 12%, віскі — 7%, самогону — 6%. Такі напої, як сидр, ром, вермут, коктейлі, джин, лікери вживають 1-2%.

Однак з огляду на прогноз експертів, цілком імовірно, що підсумкова соціологія за 2021 рік покаже інші результати і лідер зміниться. 

Наразі значно зростає попит на цікавий алкоголь. Про це повідомляє прессслужба Асоціації Крафтових Дистиляторів України. Український споживач стає більш відповідальним у виборі напоїв, шукає якісне та натуральне. Це говорить про початок формування культури споживання, але довіра все ж таки поки на стороні імпорту, особливо в категоріях віскі, джин, коньяк, кальвадос, ром і бітери (гіркі настоянки). У вітчизняних пропозиціях у цих категоріях поки велика прогалина.

«Кількість імпорту, причому не завжди якісного, представленого в маркетах, значно переважає над вітчизняними напоями. Наприклад, віскі — тільки з інших країн, але це не означає, що українці не здатні його виготовити. Це сумно, тому що на сьогодні в України є величезний потенціал — економічний, гастрономічний і туристичний. Наші виробники, особливо крафтового сегменту, цілком можуть бути представлені практично в усіх популярних сегментах алкогольних напоїв. Підтвердженням тому є національні та міжнародні відзнаки деяких українських вин і міцних напоїв, які вони отримують у рамках престижних професійних конкурсів. Проте це — далеко не все, на що здатні українці», — акцентує Катерина Лавренова, голова ГС «Асоціації крафтових дистиляторів України».

Уподобання людини стосовно видів алкоголю та частоти й способу його вживання напряму залежить від культури споживання цієї продукції. Чим більше українці розумітимуться на особливостях алкогольних напоїв, яким надають перевагу, тим більш свідомим ставатиме вибір, зокрема й на користь українських торговельних марок.

Читайте також: Українська академія дистиляції: старт заданий!

Більше інформації про виноградарство та виноробство, а також виробництво інших напоїв – на сторінках спеціалізованого журналу «Напої. Технології та Інновації». Посилання на останній випуск: Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Триває передплата на єдиний в Україні журнал для професіоналів у галузі виноробства та виготовлення інших напоїв. А також запрошуємо партнерів до співпраці з розміщення іміджевої та блочної реклами в журналі і на сайті techdrinks.info!

Звертайтеся за контактами менеджерів:

  • Анна Панкратенкова (координатор проєкту): тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
  • Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
  • Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
  • Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті