Український ігристий стиль: чому варто відкрити для себе локальні бренди вина
Як війна вплинула на ринок алкогольних напоїв?
У 2022 році рівень продажу спиртних напоїв зменшився щонайменше на третину, а в деяких категоріях – на 67%. Такі дані наводить «Економічна правда».
За підсумками 2021 року, найбільшу частку продажу у грошовому вираженні становили лікеро-горілчані вироби – 35 % від загального продажу. Друге і третє місця з однаковим результатом, по 19 %, посіли пиво та вино.
Війна суттєво змінила ринок. Серед причин – від’їзд великої кількості населення за межі України, обмеження в роботі закладів харчування та порушення логістичних потоків.
З кінця лютого до початку квітня продаж алкоголю був заборонений. Через бойові дії багато виробництв зупинилося. Змінилася й економічна поведінка українців.
– Ці фактори вплинули на кожну категорію алкоголю. Найменше постраждав продаж пива. По-перше, на пиво вводилися слабші обмеження. По-друге, пиво – сезонний напій, тому в березні-квітні обсяг його продажів був невеликий, – розповідає аналітик дослідницької компанії Pro-Consulting Євген БОНДАРЕНКО.
За даними Pro-Consulting, у січні-червні 2022 року українці купили пива на 6,8 млрд грн, що на 34% менше, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2021 року. Продаж горілки впав на 53%, вина – на 58%, коньяку – на 66%.
За даними порталу публічних фінансів Open Budget, за січень-липень план надходжень акцизу з виробленої в Україні продукції виконаний на 32,5% (надійшли 27,9 млрд грн).
Pro-Consulting називає 2021 рік високоприбутковим для алкогольної індустрії. Зараз на ринку падають і споживання, і виробництво. Ця тенденція збережеться у 2023 році, йдеться у повідомленні.
Читайте також:
Унікальне вино від «Виноробні Сливино» розіграють на благодійному аукціоні
Яка врожайність технічного винограду цього сезону?