«Винхол Оксамитне»: сезон 2022 та плани на майбутнє
У Болградському районі на Одещині, на березі мальовничого озера Ялпуг, працює компанія «Винхол Оксамитне» (ТМ Villa Tinta), котра виготовляє вина високої якості, – цьогоріч їх презентували на Національному дні вина в Молдові. Про роботу підприємства, асортимент вин та плани проєкту «Напої. Технології та Інновації» розповів співвласник ТОВ «Винхол Оксамитне» (ТМ Villa Tinta) Юрій ТІНТУЛОВ.
– У наших умовах Одеської області найбільше складнощів у роботі цього року зумовила відсутність опадів упродовж тривалого часу. В цілому виноград був нормальної якості, але врожайність знизилася через нестачу вологи. І головне наше завдання було – швидше зібрати врожай, щоб на кущах не було зайвої ваги і вони могли відпочити. Загалом, щоб отримати гарний урожай, за рослинами треба доглядати цілий рік: проводити зимову обрізку, сухе та зелене підв’язування, обламування тощо. А ще ягодами люблять поласувати птахи, яких відлякуємо за допомогою акустичної системи, що імітує звуки хижих птахів, – розповідає Юрій Тінтулов.
У компанії вирощують багато сортів винограду: Каберне, Мерло, Одеський Чорний, Бастардо, Піно Нуар, Аліготе, Шардоне, Каберне Совіньйон, Сухолиманський Білий, Гевюрцтрамінер тощо. Лінійку вин планують трішки розширити.
– Є плани ввести декілька нових позицій в асортимент. Скоріше всього, це будуть вина групи Піно. У нас є свій Піно Нуар. Цього року придбали Піно Блан, Піно Гріджіо, Піно Грі для переробки, – ділиться Юрій Тінтулов.
Окрім готових вин, підприємство виготовляє і виноматеріали, попит на які зараз зменшився, зокрема, через російську агресію.
Цьогоріч компанія «Винхол Оксамитне» взяла участь у Національному дні вина в Молдові, який відбувся 1–2 жовтня в Кишиневі.
– Завдяки допомозі Київської торгово-промислової палати, яка запропонувала нашому підприємству взяти участь у цій події, а також особисто голові конгресу українців у Молдові Дмитру Лекарцеву та Посольству України в Молдові у нас була можливість презентувати українську продукцію на Національному дні вина! Це був великий фестиваль, на якому люди підходили до виробників, куштували їхні вина, відкривали для себе нову продукцію. Наше завдання було презентувати українське виноградарство і виноробство та показати, що і в нас є хороші вина. На жаль, не було можливості привезти достатньої кількості продукції для презентації. Проте й без того до нас підходили закордонні споживачі, експерти в галузі вина, які цікавляться нашим виноградарством і виноробством. Було дуже цікаво поспілкуватися з ними, – ділиться Юрій Тінтулов.
Основний ринок збуту вина ТМ Villa Tinta – Україна, хоча раніше невеликі партії поставляли в Німеччину, Велику Британію, Японію.
– Ми в міру наших можливостей допомагаємо ЗСУ, тому що саме завдяки стійкості української армії ми маємо можливість повноцінно проводити сезон, дотримуватися технологічного циклу, працювати цілий рік, виплачувати зарплати, платити податки. Це зараз найголовніше, – говорить Юрій Тінтулов.
Читайте також:
World Bulk Wine Exhibition: уже 21-22 листопада винороби з усього світу зберуться в Амстердамі на міжнародній виставці
Українське вино світові: до Данії експортували рекордну партію продукції SHABO