Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Театр пива «Правда»: нові благодійні проєкти для підтримки України
Нині кожен із нас працює на своєму фронті. Хтось захищає країну на передовій, хтось працює, сплачуючи податки та підтримуючи країну фінансово, а хтось реалізовує цікаві проєкти, які набувають поширення за кордоном та спрямовані на гуманітарну допомогу Україні. Серед таких діячів – співзасновник «Театру пива «Правда», пивовар Юрій ЗАСТАВНИЙ, який розповів читачам журналу «Напої. Технології та Інновації» про особливості роботи пивоварні у період воєнного стану та про благодійні проєкти, які набули колосального успіху.
Коли почалася активна стадія війни, алкоголь був заборонений, і ми робили реальні для нас речі насамперед із технічного погляду. Зокрема, ми почали виробляти «коктейлі Молотова» для тероборони та дорожні їжаки, які прекривають дорогу, щоб не могла проїхати колісна техніка. Це була ініціатива одного з наших працівників. Переорієнтація на цю діяльніть зайняла кілька тижнів. Адже, як і в пивоварінні, тут потрібно розуміти рецептуру, що як працює, а також мають бути безпечні умови праці та відповідне місце. Ми це могли забезпечити, тому працювали в цьому напрямку, – розповідає Юрій Заставний.
Також у Театрі пива «Правда» заснували ще один цікавий та успішний проєкт. На початку війни пиво тут не варили через заборону на продаж алкоголю. Також неможливо було здійснювати колабораційні варки. Тому тут вирішили відкрити свої рецепти для охочих пивоварів у світі, щоб вони варили пиво для підтримки України.
Ми очікували, що цю ідею підхопить 10-20 пивоварень. Але насправді їх майже 650. Це пивоварні з різних країн світу – Нової Зеландії, Австралії, В’єтнаму, Африки, Європи. 2/3 пивоварень, що підхопили цю ініціативу, розташовані у США, Канаді. Це стало своєрідним всесвітнім флешмобом. Люди досі варять за нашими рецептами. Це дистанційна колаборація. Ми також відкрили наші візуальні матеріали, етикетки до цих рецептів, тому кожна пивоварня використовує з нашими рецептами й наші етикетки. Завдяки реалізації пива в межах цього проєкту вдалося зібрати приблизно 2,2-2,3 мільйони доларів, які спрямували на підтримку України, вимушених переселенців, на збройні проєкти, медичну допомогу тощо, – говорить Юрій Заставний.
У Театрі пива «Правда» заснували ще один благодійний проєкт, націлений на підтримку пивоварень, які зазнали руйнувань внаслідок російської агресії.
Ми розуміли, що у Львові привілейована ситуація, ми розташовані у глибокому тилу. Наша пивоварня працює. Тому ми вирішили надати наші потужності для пивоварів, які втратили свої пивоварні внаслідок окупації або руйнувань. Ми зробили колабораційну варку Support UA breweries. Пиво вийшло близько 3 тижнів тому. Зараз вже закінчується продаж цієї партії. Весь прибуток ділимо між 4 пивоварнями, розташованими в «гарячих» точках нашої країни, – ділиться Юрій Заставний.
Як зазначає співзасновник «Театру пива «Правда», для них було важливо показати людям за кордоном, що можна донатити легко, не проходячи обтяжливих процедур. Тому вони разом із німецькими друзями заснували ще один благодійний проєкт.
У нас є друзі, які возять до Львова незалежну гуманітарну допомогу, звідки вона розповсюджується по всій Україні. Ми їм продаємо за собівартістю своє пиво, яке вони продають у Німеччині, а прибуток із продажу спрямовують на підтримку України. На етикетці пива зазначено, з якою метою його продають та куди надсилають кошти, які платить за нього споживач. Тому, купуючи пиво за 3-4 євро, люди не просто відпочивають із друзями, а й донатять. Спочатку так реалізовували тисячу пляшок, зараз – 10 тисяч. Сподіваюся, що в подальшому буде ще більше, – розповідає Юрій Заставний.
А ще в Театрі пива «Правда» вирішили оновити етикетку пива Milk Stout, яка, на погляд засновників пивоварні, була до цього нудною. Скоро на етикетці цього пива з’явиться Борис Джонсон, адже, за словами Юрія Заставного, він заслуговує на те, щоб бути на етикетці, завдяки значні ролі, яку він нині відіграє в українській політиці.
Загалом у Театрі пива «Правда» продовжують підкорювати нові експортні ринки. Адже, за словами співзасновника компанії, зараз у світі значно зріс інтерес до української продукції. А крафтове пиво від Театру пива «Правда» будуть куштувати в Естонії, Австрії, Нідерландах, Польщі, Японії, США.
Читайте також:
В Untappd додали український стиль пива – Ukrainian Golden Ale
Дмитро НЕКРАСОВ, First Dnipro Brewery: Пивний ринок став дефіцитним, а споживачі обирають легкі сорти