Секрети давньоримського вина
На дні океану біля гавані Сан-Феліче-Чірчео (Італія) знайшли амфори з вином, виготовленим у давньоримський період. Проаналізувавши амфори, дослідники зробили певні висновки щодо того, як виготовляли вино в 1-2 сторіччі до нашої ери.
Завдяки найновішим методам хімічного аналізу та підходам в археоботаніці дослідникам вдалося відкрити про ці амфори багато цікавих фактів.
Дослідники амфор виявили в них рослинний пилок та встановили, що він походить із виноградної лози. За допомогою ретельного дослідження пилку виноградної лози дослідники виявили, що банки використовували для виготовлення червоного та білого вина з місцевого винограду. Проте не зрозуміло, чи були ці рослини в той час одомашнені.
Також під час дослідження виявили сліди дьогтьової смоли, яку, за висновками вчених, на той час використовували для водонепроникності глеків та ароматизації вина. Дослідники кажуть, що дьогтева смола, яку вони знайшли, походить із сосни, котру завезли з іншого регіону – Калабрії чи Сицилії.
Дослідники стверджують, що завдяки різним підходам до дослідження вмісту та складу покриття римських амфор вони набагато глибше занурилися в розуміння стародавнього виноробства.
Дослідження опубліковано в PLOS One.
Джерело: hwww.sciencealert.com
Читайте також:
На Рівненщині виготовляють високоякісні крафтові сири
Українські вина вперше дегустували на міжнародному конкурсі в Італії