Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Перспективні безнасіннєві сорти винограду 2022 року
Сьогодні ринок виноградарства перебуває під впливом імпорту. Нашим фермерам досить важко конкурувати з такою кількістю завезеного винограду. Тому нам доводиться значно знижувати ціни та якість продукції через економію на препарати захисту від різних хвороб, які, на жаль, з кожним роком стають агресивнішими.
За інформацією аналітиків, в Україні, як це не дивно, є величезна проблема з доступом до якісного та здорового посадкового матеріалу перспективних сортів столового винограду. Також є проблема з технологіями вирощування, доопрацювання та охолодження винограду. Адже виноградарська галузь традиційно орієнтована на виноробство, та й приватні інвестори зараз вважають за краще вкладати кошти у створення плантацій винних сортів. Столовий виноград вимагає кардинально інших підходів і технологій. Як це не сумно, але частка Туреччини у постачанні винограду в Україну зросла до 78 %. Молдова стала другим найбільшим постачальником, але обсяги поставок із цієї країни впали на 11 % за рік. Єгипет, третій за величиною експортер столового винограду до України, наростив експорт на 45 % (до 1,5 тис. тонн за 9 місяців 2021 року). Проте най- стрімкіший ріст поставок з Ірану – за звітний період ця країна поставила у 7,5 раза більше винограду в Україну і посіла четверте місце у рейтингу експортерів. Чилі, Перу, Індія та Узбекистан теж наростили експорт, проте їх обсяги експорту були значно нижчими, ніж у лідерів.
Був серед постачальників столового винограду в Україну також й екзотичний експортер – Намібія. Ця західноафриканська країна і минулого року здійснювала пробні постачання винограду в Україну, а в 2021 році змогла поставити одразу 155 тонн, посівши 11-те місце у рейтингу експортерів. До речі, зростають постачання в Україну винограду і з Грузії, щоправда, вони поки що мають одиничний характер і не є об’ємними.
Ми, як представники малого бізнесу, не розуміємо такої статистики. Ми працюємо безпосередньо на ринках України, з кожним роком реалізація стає дедалі складнішою через значну кількість винограду з Єгипту тощо. І, повірте, проблеми кадрових ресурсів полягають більше у фінансовому аспекті. Через конкуренцію з імпортним виноградом ми змушені знижувати ціни і згодом не можемо дати гідну заробітну плату. Фахівців, які тримаються на ентузіазмі та вірять у сонячну ягоду в Україні, досить багато. Наше завдання полягає у залученні грамотних інвесторів. Наприклад, нещодавно українські сортовипробувальники отримали лінійку всесвітньо відомої групи винограду киш-миш.
Читайте також:
BALCO CIDER: як виготовляють високоякісні сидри у Дніпропетровській області
АВАТАР
Справжня екзотика виноградарства дісталася нашої країни. Одні називають ці ягоди баклажанами, інші знаходять у них подібність із плодами жимолості, одне можна сказати точно – вони виглядають незвичайно.
Термін дозрівання – ранньо-середній (третя декада – кінець серпня). Кетяги середні, циліндроконічні, середньої щільності. Ягоди великі, незвичайної форми – видовжені, витягнуті, трубчасті з ямочками на кінцях, темно-сині, покриті густим восковим нальотом. Розмір ягід 20 х 35 мм, маса 7–9 г. М’якуш щільний, твердий, смак гармонійний. Транспортабельність висока.
Ольга ГНАТЮК, сімейний виноградний розсадник «Юліних-Гнатюк»
Продовження читайте в журналі «Садівництво і Виноградарство. Т.І.» № 1, який можна завантажити безкоштовно.
Щоб придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік або придбати журнали, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.
Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення в журналах чи на сайтах («Напої. Технології та Інновації», «Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).
Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.
Все буде Україна!