Передачі коронавірусу через продукти не встановлено

 Передачі коронавірусу через продукти не встановлено

З початком поширення коронавірусу світом з’явилось чимало інформації щодо шляхів його поширення. Серед іншого, висловлювалась ідея, що COVID-19 може поширюватись ы через продукти. Однак Європейський орган з безпечності харчових продуктів (EFSA) наразі не має свідчень про те, що харчові продукти можуть бути джерелом або шляхом передачі вірусу. Про це повідомляє Мінекономрозвитку.

Такі висновки зроблено представниками EFSA за результатами вивчення досвіду спалахів споріднених вірусних захворювань (SARS-CoV та MERS-CoV).  Разом з тим, організація наголошує на важливості дотримання гігієнічних вимог при поводженні з харчовими продуктами, що є основою для гарантування їх безпечності, як для виробників та закладів громадського харчування, так і для споживачів.

Основні гігієнічні вимоги щодо поводження з харчовими продуктами для операторів ринку харчових продуктів передбачені Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Довідка:
EFSA (Europian Food Safety Authority)
— Європейський орган з безпечності харчових продуктів, що діє незалежно від європейських законодавчих та виконавчих установ.
Орган був створений у 2002 році після низки продовольчих криз наприкінці 1990-х, щоб стати джерелом наукових порад та повідомлень щодо ризиків, пов’язаних із харчовим ланцюгом.
EFSA надає підтримку Європейській Комісії, Європейському парламенту і членам ЄС з метою прийняття ефективних та вчасних рішень щодо забезпечення здоров’я європейських споживачів харчових продуктів.
 

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар