На земельному ринку громади не зможуть виставляти лоти, які перевищують 20 га

 На земельному ринку громади не зможуть виставляти лоти, які перевищують 20 га

Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський під час брифінгу поінформував слухачів про обговорення питань, пов’язаних із земельною реформою, яке відбувається зараз у суспільстві, про початок законодавчих процедур щодо земельних відносин, відміну мораторію на запровадження обігу земель в Україні та про відмінності альтернативного законопроекту, авторами якого є народні депутати-члени Комітету, від урядового проекту.

Наприклад, він розповів, що уряд планує ведення додаткових обмежень, пов’язаних з концентрацією землі в одні руки. На рівні області відсоток концентрації зменшено з 15% до 8%, введено додаткові обмеження по концентрації на рівні ОТГ — 35%. Також Сольський повідомив, що землі ОТГ не зможуть виставлятися на продажі лотами, які перевищують 20 га.

Коли заходить мова про продаж чи оренду земель, які належать громадам, варто пам’ятати, що лоти можуть мати розмір до 20 га. Якщо у громади в запасі 100 га, вона не зможе продати це одним лотом. Це зроблено для того, щоб дрібні майбутні власники могли претендувати на ці невеликі лоти, а по-друге, коли на ці 100 га претендують 5 покупців, це дасть змогу відрегулювати певні речі і створити здорову конкуренцію», – заявив Сольський.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар