На Закарпатті розпочала роботу нова пивоварня Heming
На Закарпатті, в Мукачеві, нещодавно розпочала роботу нова пивоварня – Heming . У червні цього року тут зварили перше пиво – традиційний чеський лагер, який уже підкорює серця перших споживачів – поціновувачів якісного пива. Щоб побачити, як створюють нове на українському ринку пиво, дізнатися про технології його виготовлення, нещодавно пивоварню Heming відвідала директорка медіагрупи «Технології та Інновації» Надія ЯЩУК.
– Ідея створення пивоварні чеського лагерного пива на Закарпатті виникла в моїх батька і дядька приблизно 3-4 роки тому. Тоді ж почали шукати фахівців, які б допомогли нам вирішити технологічні питання у пивоварінні. Познайомилися з такими фахівцями в Чехії. Завдяки тісній співпраці з ними ми почали будувати пивоварню в червні 2020 року. У червні цього року ми зварили перше пиво, яке нещодавно почали реалізовувати в кегах місткістю 30 л, а також у пляшках місткістю 0,33 та 0,5 л, – розповідає керівник проєкту Heming Іван БАЛОГА.
Об’єм першої варки – близько 90 тонн пива. Поки що в пивоварні Heming вирішили варити один сорт пива (непастеризований) – лагер 11 фільтрований і нефільтрований. У планах засновників бізнесу – варити ще 3 сорти пива – лагер 10, лагер 12, лагер 13 фільтровані та нефільтровані.
За словами Івана Балоги, натхнення для створення пивоварні черпали в чеських колег. Звідти ж, із Чехії, використовують сировину для пива Heming – хміль, дріжджі та солод. Адже ціль пивоварів – варити пиво такої ж високої якості, як і в Чехії. Бо, як відомо, ця країна славиться досконалими пивними традиціями.
– У результаті першої варки бачимо, що зацікавлення нашим пивом є. Щомісяця впродовж 12 днів на пивоварні перебувають чеські експерти, які контролюють процес пивоваріння, дотримання рецептури й технології. Також ми співпрацюємо з чеським ІТ-спеціалістом, який контролює пивоварню на відстані. Якщо виникає якась проблема, чеські партнери одразу допомагають вирішити її, – розповідає Іван Балога.
За словами керівника проєкту, обладнання розраховане для варіння більше ніж 1 млн л пива на рік. Тобто щомісяця виробники будуть випускати у світ 90–100 тонн пива на місяць.
– Ми бачимо, що стартували успішно. Адже маємо багато позитивних відгуків. Реалізовувати пиво будемо поки що тільки на Закарпатті. Якщо зможемо успішно наситити цей ринок, то будемо виходити за межі цієї області. Також плануємо відкрити свій ПАБ, проте чи вдасться реалізувати цей проєкт у життя – покаже час. Наша пивоварня готова брати участь у різних пивних конкурсах, які будуть у майбутньому в мирній країні. Думаю, ми зможемо себе гідно презентувати, – підсумовує Іван Балога.
Більше про технології пивоваріння в компанії Heming читайте в журналі «Напої & Пиво. Технології та Інновації» №3, робота над яким уже стартувала.
Нагадуємо, що ви маєте можливість безкоштовно читати журнал «Напої & Пиво. Технології та Інновації» №2 на нашому сайті.
Читайте також:
Разом до Перемоги: результати благодійного пивного заходу від броварні MOVA
«Норовливий, мужній, незламний»: Жашківський Кабан одягнув військову форму