На Одещині з’явилася нова «Винарня Офіусса»
Нещодавно, від серпня цього року, на Одещині почала роботу невелика виноробня – «Винарня Офіусса». Яке вино там виготовляють та чим воно особливе, журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів засновник мінівиноробні Ярослав АНДРІЄЦЬ.
– Я заснував мінівинарню у серпні цього року. У березні я планував їхати на роботу в Київ. Проте війна завадила реалізації моїх планів, і я поїхав на Одещину до батьків. Тоді я був без роботи і вирішив, що винороб не має права не робити вин, тому що сезон триває всього 2 місяці на рік, і пропустити цей момент не можна. І тоді я задумав розпочати виготовляти свої вина. Проте, якщо дивитися глибше, то на це моє рішення вплинула робота виноробом у Каліфорнії минулого сезону. Там, у долині Напа, у 2020 році були масштабні пожежі, і зупинилося виробництво сухого льоду, а лабораторія не могла проводити всі необхідні аналізи для контролю якості вина. До цього я вважав, що без проведення аналізів зробити якісні органічні вина неможливо. Але за кордоном мій погляд на технологічне та органічне виробництво змінився, я опанував технологічні тонкощі, які не мав змогу опанувати, будучи виноробом в Україні, – розповідає Ярослав Андрієць.
Своїх виноградників Ярослав Андрієць поки що не має, тому виноград для свого майбутнього вина купував у людей, які вирощують його на березі Дністра і Чорного моря. Це були різні сорти – Тельті Курук, із якого вийшло дуже ніжне Orange Wine, Мускат Олександрійський, який має дуже тонкий аромат і з якого винороб виготовив біле сухе вино. Загалом, як зазначає Ярослав Андрієць, його ідея – виготовляти високоякісні вина, максимально близькі до органіки.
– Маю, наприклад, органічне вино Бако Нуар – ніжне, свіже червоне вино з ароматом чорниці та малини. Цей сорт винограду традиційно використовують у Бессарабії. Для свого вина я придбав виноград сорту Бако Нуар, вирощений у селищі Шабо без використання пестицидів. Також є органічне Рожеве Попаздра, виготовлене із суміші різних сортів винограду, вирощених у селищі Попаздра. Вино має яскравий насичений аромат ягід, квітів і цитрусових. Завдяки великій кількості сонячних днів виноград накопичив велику кількість цукру, який частково залишився. Бродіння відбувалося на диких чорноморських дріжджах. Є й Одеський Чорний – червоне сухе вино з ароматом чорниці, смородини, спецій та польових трав, – розповідає Ярослав Андрієць.
За словами винороба, він постійно експериментує, щоб віднайти власний стиль у вині.
– Зараз у мене 2 тонни вина. Щоб його виготовити, я з винограду намагався відбирати все тільки найкраще. Залишилося багато відходів, із яких ще можна робити сік. Зате вино виходить тієї якості, за яку мені не соромно, – говорить Ярослав Андрієць.
Ярослав Андрієць виготовляє вино на березі Дністровського лиману. Про походження назви «Винарня Офіусса» винороб каже так:
– Відомо, що 600 років до н. е. тут лиману не було, а була річка, яка розходилася на 2 притоки, які утворювали острів, на якому було грецьке місто Офіусса. Коли рівень Чорного моря піднявся, острів пішов під воду. Із грецької Острів Офіусса перекладається як «Зміїний острів». От я і назвав свою мінівинарню саме так, символічно.
Читайте також:
Імідж українського виноробства треба створювати з чистої сторінки, – так вважає Євгенія Ніколайчук, завдяки зусиллям якої про наше вино дізнаються у світі
«Чисті» вина виготовляє відомий винороб Василь Анталовський на Закарпатті