На Одещині урожай винограду ушестеро гірший за очікуваний
На Одещині фермери скаржаться на низький урожай. Кажуть, що цьогоріч він ледь не вшестеро гірший за очікуваний. Усе через погоду та хвороби лози, повідомили в ефірі “5 каналу”.
Фермер Валентин Джабурія показує кущі винограду сорту Одеський сувенір. Виноградарством чоловік займається вже 17 років. Вирощує неподалік Дністровського лиману 12 столових сортів, постачає у великі торговельні мережі. Каже, що через кліматичні умови, цьогоріч урожай ушестеро менший, аніж очікував.
“Два роки засухи призвели до того, що не відбулася ембріональна закладка бруньок, десь на рівні 30%. І ці 30%, коли зацвіли цьогоріч, затяжна весна, тривалі дощі. От тому цьогоріч ми майже нічого не зібрали – близько 5 тонн винограду, коли мали з цих 3 гектарів зібрати близько 30 тонн”, – розповів виноградар Валентин Джабурія.
Кілька років тому чоловік модернізував свою плантацію – провів крапельне зрошення, лінію електропередач, обладнав артезіанську свердловину та вклався у добрива. Про прибуток уже навіть не мріє, однак хизується унікальним сортом, який удалося зберегти – виноградом Персей.
Читайте також: В інституті Таїрова обрали найкращі столові сорти винограду
“Ми вийдемо десь на рівень мінус 25-30% від витрачених коштів. З цим сортом ми перемогли на конкурсі найсмачніше гроно, і всі вчені дивувалися, як вам це вдалося. У них понад 100 кущів загинуло, у них поливу немає”, – каже виноградар.
Коли востаннє був такий низький урожай – досвідчені виноградарі та винороби не пригадують. Для виготовлення вина та виноградного соку – свого винограду родині Манзулів – не вистачило. Третину ягід довелося купити.
Виноградники в родині Манзулів розташовані на півдні Одещини. Цей сорт – Зайбер – власний, використовують для червоного вина.
Винороб прогнозує, цього року виготовити вдвічі менше напою. Крім кліматичних умов, скаржиться й на хворобу винограду, відсутність умов для експорту та не конкурентну вартість українських вин.
Читайте також: На международных рынках упали цены на вино
На Одещині розташовано 60% усього українського виробництва винограду. В обласному департаменті аграрної політики з висновками щодо провального врожайного сезону винограду не поспішають. Кажуть, треба дочекатися остаточного збору. І додають – у вересні у Верховній Раді вже зареєстрували проєкт закону в поміч виноградарям. Нині він на розгляді в аграрному комітеті.
“Він дозволить виконати ті заходи, які заплановані між Україною та ЄС, адже є деякі норми, які треба впровадити саме через цю угоду, щоб виноробна галузь мала позитивний розвиток. Це стосується квот на ввезення імпортних товарів, ви знаєте, що квота нульова і це вбиває вітчизняного виробника. На сьогодні ми маємо зібрані лише 18%, тому нам дуже важко казати про показники врожаю на Одещині”, – розповіла директорка департаменту аграрної політики Одеської ОДА Алла Стоянова.
Тим часом виноградарі наводять приклади розвитку галузі з Франції та Італії, де фермери отримують дотації від держави за кожен гектар ягоди і страхують урожай на випадок різних катаклізмів.
Читайте також: У Франції – найбільша агрономічна катастрофа
Більше інформації про виноградарство та виноробство, а також виробництво інших напоїв – на сторінках спеціалізованого журналу «Напої. Технології та Інновації». Посилання на останній випуск: Журнал «Напої. Технології та Інновації»
Триває передплата на єдиний в Україні журнал для професіоналів у галузі виноробства та виготовлення інших напоїв. А також запрошуємо партнерів до співпраці з розміщення іміджевої та блочної реклами в журналі і на сайті techdrinks.info!
Звертайтеся за контактами менеджерів:
- Анна Панкратенкова (координатор проєкту): тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
- Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
- Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
- Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126, sad2017@ukr.net