На Київщині з’явилася нова виноробня – Eagle King
Цього року споживачі можуть скуштувати нове вино, яке виготовляють на Київщині, – Eagle King. Ця виноробня – класичний приклад того, як хобі може перерости у прибуткову справу всього життя. Про виготовлення нового на українському ринку вина проєкту «Напої. Технології та Інновації» розповіли засновники сімейної виноробні Eagle King Євген та Ірина ОРЛОВСЬКІ.
– Ми почали виготовляти вино ще 2016 року. Тоді це було хобі. Адже вино виготовляли з винограду, вирощеного на дачі. Згодом мій чоловік Євген почав проходити профільні навчання, багато читати, експериментувати. За цей час навички вдосконалилися, і в нас уже є що запропонувати споживачам. Тому ми вирішили, що люди мають спробувати наше вино, – розповідає Ірина Орловська.
Нині засновники сімейної виноробні перероблюють 2 тонни винограду. Проте наступного року планують збільшити цей обсяг утричі. Виноград для виготовлення вина закуповують на Одещині. За словами засновників виноробні, з деякими постачальниками вони співпрацюють уже кілька років. Є й новий постачальник.
– Закуповуючи виноград, потрібно слідкувати за його якістю. Адже там повинен бути певний рівень цукру, який потрібний для виготовлення конкретного вина. Виноград має бути цілий, не пошкоджений, не після дощу. Буває, що виноград не завжди добре виброджує. Таке трапляється, коли його, наприклад, чимось обробили . З такими постачальниками припиняємо співпрацю, – ділиться пані Ірина.
Перед тим як придбати обладнання для виготовлення вина, засновники сімейної виноробні конкультувалися з іншими виноробами, переймали їхній досвід.
– Коли минає період із вересня по березень-квітень, я роблю стабілізацію та розливаю вина. Раніше використовували пляшки із Гостомельського склозаводу. Зараз купуємо у винороба Олександра Ковача. Витримую вино в дубових бочках у підвалах. Червоне вино витримую від пів року до року. За час своєї виноробної діяльності я зіткнувся з певними труднощами. Наприклад, це підтримування температурного режиму, особливо зараз. Білий виноград потребує температури, нижчої ніж +18 градусів. Охолодити приміщення складно. Інколи починав перероблювати виноград вночі, коли знижувалася температура. Також часто стикаємося з редукцією у вині. Але вже маємо вже певний досвід у тому, як уникати таких неприємних явищ. Часто це відбувається не з вини винороба, а тому, що постачальники винограду допустили помилку в його обробці, – розповідає пан Євген.
В асортименті сімейної виноробні – лінійка із 12 вин: біле сухе (Мускат 2021, Рислінг 2021, Рислінг 2020, Шардоне 2021, Шардоне 2020, Трамінер 2021, Совіньйон Блан 2021, Аліготе 2021, Піно Грі 2021), червоне сухе (Мерло 2020), рожеве напівсолодке (Піно Меньє 2020), біле напівсухе (Шардоне 2020).
– Мені не подобається робити одне вино. Я люблю, коли вони різні. Також я люблю експериментувати. Наприклад, один і той же виноград виброджую різними дріжджами чистої культури. Для цього розділюю виноград, з’єдную його з дріжджами, а тоді об’єдную. Це складно, але результат подобається. Зараз свої вина продаємо тільки через інстаграм. Почали вести переговори із ресторанами. Також наступного року плануємо, окрім збільшення переробних потужностей, закупити нержавіючі вініфікатори, оскільки зараз все робимо в бутлях і діжках. Будемо переходити на новий рівень, – діляться засновники сімейної виноробні.
Читайте також:
Відомо, які вина потраплять до французького культурного центру вина La Cité du Vin
Преси для винограду та обладнання для зброджування виноградного соку