Горілка: руйнація стереотипів у виготовленні напою

 Горілка: руйнація стереотипів у виготовленні напою

За даними аналітичної компанії IWSR, показник продажів горілки падає вже кілька років поспіль. Поступово повертають горілку до життя крафтові лікеро-горілчані заводи, які експериментують із технологіями виготовлення цього напою. Про це пише онлайн-платформа SevenFifty Daily.

Нині горілчані смаки споживачів змінюються: якщо раніше їх цікавив цікавив прозорий напій без смаку, але з характерною пекучістю, то зараз виробникам потрібно експериментувати зі смаками, інгредієнтами, ароматами. Нейтральні і м’які напої уже не в тренді.

– Споживачі звертають все більше уваги на те, що в їхньому келисі. Тому нині фахівці вивчають смак горілки. Горілка – більше не нудний та прісний напій в алкогольному світі, – зазначає Ніколь Салічетті, бармен Llama San у Нью-Йорку.

У центрі уваги – чистота води на всіх інших інгредієнтів

– На якість горілки дуже впливає характер і властивості води, яку використовують для її  виготовлення. Вміст мінералів, pH, жорсткість – це все віддзеркалюється на якості горілки, – пояснює Алан Дітріх, генеральний директор Crater Lake Spirits в Бенді, штат Орегон.

Вода – основний складник навіть найміцнішої горілки. Проте виробники довгий час не звертали на неї увагу. Натомість вони були зосереджені на методах фільтрації й кількості перегонок. Простими словами, виробники акцентували на тому, що вони виводять із напою, а не на тому, що вони в нього вкладають.
Алан Дітріх вказує, що вода в горілці – це своєрідне вираження її тетуару. Аналізуючи горілку свого штату, генеральний директор Crater Lake Spirits вказує, що головна причина хорошого смаку напою – унікальні якості води Центрального Орегону.

Наприклад, одна з канадських компаній, виготовляючи горілку, починає з очищення джерельної води за допомогою зворотного осмосу, насичує її киснем. У результаті виходить жива горілка з вираженим ароматом та смаком.

Головне – зробити горілку насиченою

Раніше виробники горілки акцентували на цілісності інгредієнтів у горілці та на прозорості. Нині, наприклад, за кордоном почали виготовляти горілку з органічними фруктами, корінням рослин. Водночас рафінованих цукрів та штучних ароматизаторів не використовують.

Великі виробники шукають нові методи для створення унікальних ароматів горілки. Наприклад, деякі компанії змінюють склад горілки, фільтрують її через каліфорнійський вапняк, щоб додати в неї нотки солоності з мінералів Тихого океану.

Акцент на текстурі

Нині виробники горілки акцентують на текстурі. Наприклад, деякі компанії виготовляють картопляну горілку із в’язкою текстурою або напій на основі молодої картоплі, що створює кремоподібне відчуття в роті.Також виробники експериментують із поєднанням компонентів.

Виробники крафтової горілки, не скуті законами, озброєні інноваціями, перемагають скептиків. Вони доводять, що неможливо лишатися осторонь, коли йдеться про виготовлення високоякісної продукції та задоволення смаків споживача.

За матеріалами сайту SevenFifty Daily

Читайте також:
Спиртзаводи повертаються: як відбуватиметься процес відкриття ринку спирту в Україні

The World Bulk Wine Exhibition 2021: нові можливості для виноробного бізнесу

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар